Судове рішення #14013879

      

Справа № 2-34/2011 р.

 РІШЕННЯ

ІМ’ЯМ  УКРАЇНИ  

24. 01. 2011 року                                                           м. Кам’янка-Дніпровська

Кам’янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області  в складі :

головуючого                               судді       Петрова В. В.

за участю секретаря                                 Крук О. В.   

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за  позовом   ОСОБА_1 до  ОСОБА_2.  ОСОБА_3.  Кам’янсько-Дніпрвоської  міської  ради  про встановлення  додаткового строку на прийняття спадщини,   

ВСТАНОВИВ:

              Позивач звернулася до Кам’янсько-Дніпровського районного суду Запорізької області з  вищеназваним позовом, вказуючи, що її мати - ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1. За життя мати склала заповіт, яким вона все своє майно заповідала позивачу. Спадкоємцями за законом після її смерті є рідні брати позивача –ОСОБА_2, та ОСОБА_3, які проживали окремо від матері та з заявоми на прийняття спадщини до нотаріуса не звертались. Останні п’ять років життя її мати дуже хворіла, позивач за нею доглядала. Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1. З приводу оформлення своїх прав на спадкове майно вона звернулась до нотаріуса, однак останній їй пояснив, що вона пропустила встановлений строк для прийняття спадщини. В силу своєї юридичної некомпетентності, оскільки вона не знала про існування термінів для звернення до нотаріуса для прийняття спадщини.

         Позивач просить суд визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті матері ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.

В судове засідання позивач не з’явилась, від неї надійшла заява в якій вона просить суд розглядати справу у її відсутність. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить позов задовольнити.

        В судове засідання відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не з"явились, про причину неявки суд не повідомили, хоча належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи.

          Представник третьої особи - Кам’янсько-Дніпровської міської ради до судового засідання не з’явився, просить суд розглянути справу у їх відсутність, проти задоволення позову не заперечують.

Дослідивши матеріали справи,  суд приходить до такого:

ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1 виданого ІНФОРМАЦІЯ_2 відділом реєстрації актів цивільного стану Кам’янсько-Дніпровського РУЮ Запорізької області (а.с.8)

Померла ОСОБА_4 мала на праві приватної власності житловий будинок АДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом на право приватної власності на житловий будинок від 24.10.1990 року (а.с.9)

Факт родинних відносин між померлої ОСОБА_4 та позивачем ОСОБА_1 підтверджується свідоцтвом про народження ОСОБА_5 НОМЕР_2 виданого 14.12.2010 року відділом РАЦС Кам’янсько-Дніпровського РУЮ та свідоцтвом про одруження НОМЕР_3 виданого 02.02.1962 року Водянською сільською радою Кам’янсько-Дніпровського району (ас.6-7)

Згідно заповіту серії АЕВ № 507240 за № 1889 від 15.08.2001 року посвідченого приватним нотаріусом ОСОБА_6, ОСОБА_4 все своє майно заповідала ОСОБА_1 (а.с.10)

   Відповідно ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк в шість місяців, який починається з моменту відкриття спадщини.    

    Відповідно ст.1261 ЦК України, в першу чергу право на успадкування за законом мають діти померлого, дружина та батьки.

     Відповідно до ст. 1223 ЦК України право на успадкування мають особи, зазначені в заповіті. Право на успадкування виникає в день відкриття спадщини.

           Як роз'яснює у п. 24 ПВСУ у своїй Постанові № 7 від 30.05.2008 року «Про судову практику у справах про спадкування», особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК. Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність пропуску строку для прийняття спадщини.

       Відповідно ст.256 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

       Таким чином суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 8, 41 Конституції України, ст.ст. 256, 328, 1223, 1270 ЦК України, ст.ст.10, 11,  31, 209, 212, 214-215, 256 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги  -  задовольнити.

Встановити  ОСОБА_1  строк на прийняття  спадщини    після смерті матері –ОСОБА_4, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1  тривалістю три місяці.

Апеляційну скаргу може бути подано до Запорізького апеляційного суду через Кам’янсько-Дніпровський районний суд протягом 10 днів після  оглошення  рішення  або протягом 10 днів після  його отримання сторонами, що  не були присутині в судовому засіданні.

          

Суддя                                                                      В. В. Петров

  • Номер: 6/738/1/2018
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-34/2011
  • Суд: Менський районний суд Чернігівської області
  • Суддя: Петров В.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.12.2017
  • Дата етапу: 03.03.2018
  • Номер: 2/1303/24/2011
  • Опис: Оршак Любові Володимирівни, Герлях Людмили Володимирівни про розіравання кредитного договору, солідарне стягнення заборгованості,звернення стягнення на предмет застави за договором застави та стягнення штрафів зха договорами застави
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-34/2011
  • Суд: Буський районний суд Львівської області
  • Суддя: Петров В.В.
  • Результати справи: провадження у справі закрито
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.01.2010
  • Дата етапу: 31.07.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація