ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
УХВАЛА
про відвід судді
21.02.11 Справа № 3/76/10
Суддя
За позовом: Приватного підприємця ОСОБА_1, м. Запоріжжя
до відповідача: Приватного підприємства “Юлія-Є”, м. Запоріжжя
про визнання права спільної сумісної власності
Суддя Соловйов В.М.
при секретарі Василенко В.В.
Представники:
від позивача: ОСОБА_2, довіреність № б/н від 12.01.2009р.
від відповідача: Дуднік Т.В., довіреність № 4 від 19.01.2011р.;
Помазанова Н.В., довіреність № 2 від 19.01.2011р.
В С Т А Н О В И В:
В судовому засіданні 21.02.2011р. представниками відповідача надано письмову заяву директора ПП “Юлія-Є” Чернявської Є.І. від 19.01.2011р. про відвід судді.
Заслухавши в судовому засіданні думку представників відповідача, які підтримали заяву, та представника позивача, який заперечив проти задоволення заяви, суд вважає її необґрунтованою за наступних підстав.
Заява відповідача обґрунтована тим, що в провадженні господарського суду Запорізької області знаходяться справи № 7/468/08 та № 3/76/10, які пов’язані між собою у зв’язку з тим, що:
спір точиться відносно одного самого об’єкту;
приймають участь у справі ті самі сторони;
у складі суду при розгляді справи бере участь суддя Соловйов В.М.
Позивач вважає, що оскільки судові рішення у справі № 7/468/08, в розгляді якої приймав участь суддя Соловйов В.М., скасовані постановою Вищого господарського суду України від 24.12.2009р., справу передано на новий розгляд судді Дроздовій С.С., суддя Соловйов В.М. не може брати участь у розгляді справи № 3/76/10.
Відповідно до положень ст. 6 Закону України від 07.07.2010р. N v1636323-10 “Про судоустрій і статус суддів”, суди здійснюють правосуддя самостійно. Здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України, забезпечуючи при цьому верховенство права.
Втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою завдання шкоди авторитету суддів чи впливу на безсторонність суду забороняється і тягне за собою відповідальність, установлену законом.
Згідно ст.20 ГПК України, суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо він є родичем осіб, які беруть участь у судовому процесі, якщо було порушено порядок визначення судді для розгляду справи, встановлений частиною третьою статті 2-1 цього Кодексу, або якщо буде встановлено інші обставини, що викликають сумнів у його неупередженості. Суддя, який брав участь в розгляді справи, не може брати участі в новому розгляді справи у разі скасування рішення, ухвали, прийнятої за його участю.
При наявності зазначених підстав суддя повинен заявити самовідвід.
З цих же підстав відвід судді можуть заявити сторони та прокурор, який бере участь в судовому процесі.
Відвід повинен бути мотивованим, заявлятись у письмовій формі до початку вирішення спору. Заявляти відвід після цього можна лише у разі, якщо про підставу відводу сторона чи прокурор дізналися після початку розгляду справи по суті.
Питання про відвід судді вирішується в нарадчій кімнаті судом у тому складі, який розглядає справу, про що виноситься ухвала.
У зв’язку з викладеним, а також враховуючи, що:
- обставини, які викликають сумнів у неупередженості судді відповідно до вимог ст. 20 ГПК України відсутні;
- судові рішення у справі № 3/76/10, прийняті суддею Соловйовим В.М., не скасовувалися і на новий розгляд ця справа не передавалась;
- відвід судді не вмотивований і заявлений після початку судового розгляду справи, який розпочато в судовому засіданні 02.02.2011р. за участю представника відповідача,
керуючись ст. 4-5, 20, 86 ГПК України суд ,
У Х В А Л И В:
Заяву Приватного підприємства “Юлія-Є” від 19.01.2011р. та її представників про відвід судді Соловйову В.М. у справі № 3/76/10 залишити без задоволення.
Суддя господарського суду
Запорізької області В.М. Соловйов