Справа № 22-ц-99/2011
Категорія 44
Головуючий у 1 інстанції Островський Л.Є.
Суддя-доповідач Ясеновенко Л.В.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 січня 2011 року м. Івано-Франківськ
Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:
головуючої Ясеновенко Л.В.,
суддів: Девляшевського В.А., Бойчука І.В.,
секретаря Сурмачевської І.С.,
з участю: ОСОБА_2 та його представника,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом управління житлово-комунального господарства Івано-Франківського міськвиконкому до ОСОБА_2 про визнання таким, що втратив право користування жилим приміщенням за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Івано-Франківського міського суду від 25 червня 2007 року,-
в с т а н о в и л а :
Рішенням Івано-Франківського міського суду від 25 червня 2007 року задоволено позов УЖКГ Івано-Франківського МВК до ОСОБА_2 про визнання таким, що втратив право користування жилим приміщенням.
Постановлено визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням – кімнатою АДРЕСА_1.
У апеляційній скарзі ОСОБА_2 посилається на незаконність рішення суду. Він зазначає, що суд належним чином не повідомивши його про місце і час розгляду справи, вирішив спір без його участі. Адресовані на його ім’я судові повістки були вручені представникові позивача, а акт про неможливість вручити повістку був складений працівниками ЖЕО №1 20.06.2007 року у вихідний день – неділю. Судом не було враховано того, що у спірній кімнаті він проживає сам і систематично оплачує за житлово-комунальні послуги. Суд також не дав оцінки тому, що він доглядав свою хвору дружину, яка проживала у цьому ж гуртожитку, а на вихідні дні виїжджав до матері, яка проживає в с. Б.Ослави і потребує стороннього догляду.
Апелянт також вважає, що не можуть бути доказом по справі подані позивачем акти про його не проживання у кімнаті, оскільки такі акти підтверджують факт його відсутності у певний час, а не постійно. Крім того, зазначені акти складені працівниками ЖЄО №1 без участі сусідів, які могли б підтвердити факт його проживання у спірній кімнаті.
Просить рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.
В судовому засіданні ОСОБА_2 та його представник апеляційну скаргу підтримали з мотивів, наведених у ній.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про місце і час розгляду справи.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення ОСОБА_2 та його представника, дослідивши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку про задоволення апеляційної скарги з таких підстав.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що відповідач відсутній за місцем проживання і місце його фактичного перебування невідоме.
Однак, з таким висновком суду погодитись не можна.
Відповідно до ст. 71 ЖК при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачу як працівнику ВАТ «Родон» був виданий ордер на поселення у кімнату АДРЕСА_1 і у цій кімнаті він зареєстрований та проживає по даний час. Наявними в матеріалах справи квитанціями підтверджено, що відповідач систематично оплачує надіслані йому рахунки за користування житлом (квитанції за 2007-2010 роки а.с. 53-60).
Рішенням Івано-Франківської міської ради від 29 травня 2003 року будинок по АДРЕСА_1 було передано у комунальну власність м. Івано-Франківська на баланс ЖЕО №1.
Також встановлено, що ОСОБА_2 перебував у фактичних шлюбних відносинах з ОСОБА_3, яка проживала у цьому ж гуртожитку у кімнаті № 432, і у них є дочка,ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_3 тривалий час перебувала на лікуванні в онкодиспансері, а відповідач здійснював догляд за своєю неповнолітньою дочкою.
Колегія суддів не приймає до уваги подані позивачем акти про відсутність відповідача за місцем проживання, оскільки такі акти складені працівниками ЖЕО і у актах не зазначено час проведення такого обстеження. Як пояснив відповідач у засіданні апеляційної інстанції всі його речі знаходяться у спірній кімнаті і іншого житла у нього немає.
При таких обставинах справи колегія суддів приходить до висновку про відсутність доказів не проживання відповідача у спірній кімнаті, а тому вимоги позивача є безпідставними.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.309 ЦПК України однією з підстав для скасування рішення суду першої інстанції і ухвалення нового рішення або зміни рішення є невідповідність висновків суду обставинах справи.
Керуючись ст.ст. 307, 309, 317 ЦПК України, колегія суддів,-
в и р і ш и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити.
Рішення Івано-Франківського міського суду від 25 червня 2007 року скасувати та ухвалити нове рішення.
У задоволенні позову управління житлово-комунального господарства Івано-Франківського міськвиконкому до ОСОБА_2 про визнання таким, що втратив право користування житловим приміщенням відмовити.
Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення, однак може бути оскаржено в касаційному порядку безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.
Судді: Л.В. Ясеновенко
В.А. Девляшевський
І.В. Бойчук