Судове рішення #1397806
Справа № 2-а-27/2007р

Справа 2-а-27/2007р.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

4    квітня    2007 року                                                                    м. Гребінка

Гребінківський районний суд Полтавської області у складі:

Головуючої: судді Сінгур В.О.

при секретарі - Дмитренко В.П..

за частю представників: Головного управління юстиції у Полтавській області у Гребінківському районі Федорченка Дмитра Миколайовича, Лубенської об'єднаної інспекції Рештник Світлани Анатоліївни, Головного управління державного казначейства у Полтавській області Бондаря І.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гребінка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Державної виконавчої служби Гребінківського районного управління юстиції, Лубенської об'єднаної податкової інспекції, відділення державного казначейства у Гребінківському районі про встановлення факту незаконної конфіскації майна, про визнання незаконної постанови державної виконавчої служби Гребінківського РУЮ від 29 вересня 1999 року та повернення незаконно конфіскованого та реалізованого майна, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ОСОБА_2. ОСОБА_3 звернулася до суду із позовом в якому вказують, що у вересні 1999 року працівниками ДВС було конфісковано вантажний автомобіль КРАЗ -257Б-1, який не був арештований.

Відповідачі позов не визнали та пояснили, що позивачами пропущено строк на звернення до суду відповідно до положень ст. 99,100 КАСУ

У судовому засіданні позивачі позовні вимоги підтримали та просили визнати дії відповідачів в частині конфіскації майна незаконними, стягнути судові витрати з відповідачів.

У своїх поясненнях позивач посилається на те, що Законом "Про амністію" від 24 липня 1998 року п. 20 передбачено звільнення від додаткових мір покарання, якщо такі на момент звільнення особи не були виконані.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд з'ясував:

Вироком Лубенського районного суду від 13 лютого 1998 року змінений за ухвалою Полтавського обласного суду від 25 березня 1998 року ОСОБА_1 був засуджений до 2 років позбавлення волі з конфіскацією 1\2 частини майна належного йому та проведено опис і арешт майна. ( а.с. 27, 32-34)

24 березня 1997 року на підставі заяви ДПІ у Гребінківському районі Полтавської області був накладений арешт на майно СФГ „Фацелія". Ухвалою арбітражного суду Полтавської області від 2 квітня 1999 року скасовано забезпечення позову у виді арешту на майно СФГ „Фацелія"        ( а.с.40)

Представником Лубенської ОДПІ у судове засідання надано копію акту приймання-передачі від 28 вересня 1999 року згідно якого представник відділу ДВС Гребінківського РУЮ в погашення податкової заборгованості відповідно до Постанови КМУ від 22.06.1998 року № 941 передав через Лубенську ДПІ автомобіль КРАЗ-257Б для реалізації та документи в тому числі акт опису та арешту майна КРАЗ-257Б. Полтавським обласним підприємством автосервісу і торгівлі було   проведено оцінку даного автомобіля з подальшою його реалізацією. Кошти за реалізований автомобіль були скеровані на погашення податкової заборгованості.

З'ясувавши всі обставини справи, суд дійшов висновку, що позивачами не надано доказів, які вказували б на те, що зазначений автомобіль КРАЗ - 257Б-1 описано та арештовано судовими виконавцями чи навпаки не включено до переліку майна, яке підлягало арешту. Надані позивачами акти опису та арешту майна від 29 серпня 1997 року є копіями, виготовленими в такий спосіб, що прочитати їх і дати оцінку неможливо, тому суд їх взагалі не бере

Крім того співпозивачами після опису та арешту майна не було спрямованих дій на звернення до суду щодо виключення з опису майна, яке їм належить відповідно до положень ст. 358 ЦПК України ( редакція 1963 року)

Крім того, як пояснив свідок ОСОБА_4 співпозивач у справі ОСОБА_3 зверталась до прокуратури з заявою щодо незаконності конфіскації майна зокрема автомобіля КРАЗ - 257Б.

Крім того судом також встановлено, що в матеріалах справи є інші докази звернення позивачів до інших органів щодо незаконності конфіскації майна. Так в серпні 2004 року до прокуратури Гребінківського району звертався ОСОБА_1 щодо розгляду заяви в частині незаконної конфіскації майна. З приводу цього прокурором району надано роз'яснення за № 895 від 17 серпня 2004 року в якому позивачеві розтлумачено його право звернутися до суду за захистом свого порушеного права в судовому порядку.

Відповідно до ст. 99 КАСУ адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається з матеріалів справи позивачі починаючи з 1999 року мали реальну можливість звернутись до суду позовом про визнання конфіскації майна незаконною, оскільки їм було відомо про опис та арешт майна.

В ході судового розгляду справи позивачі надали до суду клопотання про поновлення строку, посилаючись при цьому на необізнаність у галузі права.

На підставі викладеного суд вважає, що позивачі не надали беззаперечних доказів про причини пропущення строку на звернення до суду, а відповідачі у справі наполягають на відмові у задоволенні позову з причин пропущення строку звернення до адміністративного суду, тому суд приходить до висновку, що позов не обгрунтований і не підлягає задоволенню з підстав пропуску строку.

На підставі викладеного, керуючись ст.6, 8-12, 99, 100, 159-163, 158-162 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Державної виконавчої служби Гребінківського районного управління юстиції, Лубенської об'єднаної податкової інспекції, відділення державного казначейства у Гребінківському районі про встановлення факту незаконної конфіскації майна, про визнання незаконної постанови державної виконавчої служби Гребінківського РУЮ від 29 вересня 1999 року та повернення незаконно конфіскованого та реалізованого майна - відмовити з підстав пропущення строку звернення до адміністративного суду.

Судові витрати віднести на рахунок позивача.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області через Гребінківський районний суд Полтавської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів. Апеляційна скарга на постанову подається впродовж 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.                                            

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація