Судове рішення #13957843

                                         

УХВАЛА

           10 лютого 2011 року                                                                     м. Хмельницький

          Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Приступа Д.І., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Хмельницькому про визнання дій протиправними, зобов’язання вчинення дій,

встановив:

          14 грудня 2010 року позивач звернулася до Хмельницького міськрайонного суду  в порядку адміністративного судочинства із позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому про визнання дій протиправними, зобов’язання  проведення  перерахунку пенсії з 1 лютого 2010 року із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2009 рік та зобов’язання  проведення нарахування та виплати  підвищення до пенсії  в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період  з 1січня  по 30 листопада 2010 року з урахуванням ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».   

        Ухвалою суду від 14 грудня 2010 року відкрито скорочене провадження у  адміністративній справі  за вказаним  позовом ОСОБА_1    В ході розгляду справи суд встановив, що позов було частково подано із порушенням строку звернення до адміністративного суду, питання про поновлення якого при відкритті провадження судом не вирішувалося, а тому  провадження у справі, в частині позовних вимог за період до 13.06.2010р. було відкрите помилково.           

        Враховуючи викладене, питання про поновлення строку суд розглядає після відкриття провадження у даній адміністративній справі

        Позовні вимоги  за період до 13 червня 2010 року заявлено  з пропуском встановленого ст. 99 КАС України шестимісячного строку  звернення до суду з адміністративним позовом.

        В адміністративному позові міститься клопотання позивача про поновлення  пропущеного  строку для звернення до адміністративного суду яке позивач обґрунтовує тим, що про порушення свого права дізналася  лише у  листопаді 2010 року з  листів відповідача № 5830/Л-12 та № 5428/Л-12.

        Розглянувши клопотання позивача про поновлення  пропущеного  строку для звернення до адміністративного суду, суд не знаходить підстав для його поновлення, оскільки  вказані позивачем обставини не можна вважати поважною причиною пропуску строку. Позивач мала дізнатися про порушення своїх прав при щомісячному отриманні пенсії. Інших підстав та доказів на підтвердження поважності причин пропуску шестимісячного строку для звернення до суду позивачем не вказано  та  не надано.  

        Відповідно до ст. 100 ч.1 КАС адміністративний позов, поданий після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.          

        Керуючись ст.ст.23, 49, 51, 99,100 КАС України,

ухвалив:          

        Позовну заяву ОСОБА_1 до  Управління Пенсійного фонду України в  місті Хмельницькому  в частині    зобов’язання   проведення  перерахунку пенсії з 1 лютого по 13 червня 2010 року із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2009 рік,  визнання протиправними дій щодо невиплати підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період з 01 січня по 13 червня 2010 року  та зобов’язання  проведення нарахування та виплати  підвищення до пенсії  в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період  з 1січня  по 13 червня 2010 року з урахуванням ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»залишити без розгляду.

          Ухвала  про залишення позовних вимог  без розгляду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький міськрайонний суд  шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання її копії.


                               Суддя:                                                             Д.І. Приступа

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація