Справа № 2-а/2506/2102/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09.03.2011 року м. Чернігів
Деснянський районний суд м. Чернігова у складі судді Сапон А.В., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Деснянському районі м. Чернігова про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії, -
встановив:
27.01.2011 року позивач звернувся з позовом до суду до Управління Пенсійного Фонду України в Деснянському районі м. Чернігова про визнання протиправними дій та зобов’язання відповідача нарахувати та виплатити на його користь щомісячну соціальну допомогу, як дитині війни з 27.07.2010 року з послідуючим перерахунком розміру вказаної соціальної допомоги в зв’язку зі змінами розміру мінімальної пенсії за віком, у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст. 28 Закону України «Про Державний бюджет України»на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»з урахуванням проведених виплат.
Відповідач подав письмові заперечення проти позову, в яких зазначив, що здійснюючи нарахування і виплату позивачу доплати до пенсії він керувався положеннями законів України про Державний бюджет України на відповідний рік та постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», якою було встановлені розміри доплати до пенсії., яка здійснюється лише за рахунок коштів Державного бюджету, а за відсутності відповідного фінансування відсутні підстави для збільшення її розміру.
Відповідно до статей 1, 6, 7 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” від 18.11.2004 року № 2195-ІV (далі по тексту –Закон № 2195) позивач має право на надбавку до пенсії в розмірі 30 відсотків від мінімальної пенсії за віком, яка виплачується за рахунок коштів Державного бюджету України.
Втім, у 2010 році відповідач сплачує позивачу зазначену надбавку до пенсії в розмірі встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530, а саме 49 грн. 80 коп., щомісячно.
Такі дії відповідача суд вважає неправомірними, оскільки у спірних правовідносинах підлягає застосуванню Закон № 2195, який має вищу юридичну силу.
Частиною 3 ст. 22 Конституції України передбачено при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
При обчисленні розміру надбавки до пенсії позивачу суд вважає необхідним застосувати положення частини 1 статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”від 09.07.2003 року № 1058, оскільки чинним законодавством України не встановлено іншого мінімального розміру пенсії за віком.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини та прийшовши до переконання про наявність достатніх підстав для прийняття постанови у даній адміністративній справі у скороченому провадженні, керуючись Законом України “Про соціальний захист дітей війни”, ст.ст. 6, 183-2, 256 КАС України, суд, -
постановив:
позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного Фонду України в Деснянському районі м. Чернігова щодо нарахування та невиплати ОСОБА_1 доплати до пенсії як дитині війни в період з 27.07.2010 року по 25.02.2011 року в розмірі меншому ніж встановлено статтею 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”.
Зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України в Деснянському районі м. Чернігова провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з підвищенням її розміру як дитині війни на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, встановленої ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з 27.07.2010 року по 25.02.2011 рік і здійснити відповідні виплати на користь позивача за виключенням виплаченого підвищення до пенсії за вказані періоди.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 3 грн. 40 коп. у відшкодування судових витрат.
Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів, які обчислюються з моменту отримання копії постанови.
Суддя: