Судове рішення #13954261

                                         

УХВАЛА

           11 лютого 2011 року                                                                     м. Хмельницький

          Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Приступа Д.І., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в   Хмельницькому районі про визнання дій неправомірними,  зобов’язання вчинення дій,

встановив:

          14 грудня 2010 року позивач звернулася до Хмельницького міськрайонного суду  в порядку адміністративного судочинства із позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькому районі про визнання дій відповідача неправомірними,  зобов’язання  відповідача  перерахувати  розмір пенсії з врахуванням  30% від мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.6   Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та стягнути з відповідача суму вказаного підвищення до пенсії  як дитині війни за період з  09.07.2007р. по 31.12.2007р.та з 22.05.2008р. по 30.11. 2010р.

        Ухвалою суду від 14 грудня 2010 року відкрито скорочене провадження у  адміністративній справі  за вказаним  позовом.    В ході розгляду справи суд встановив, що позов було частково подано із порушенням строку звернення до адміністративного суду, проте питання про залишення позову без розгляду або про поновлення строку при відкритті провадження судом не вирішувалося, а тому  провадження у справі, в частині позовних вимог за період до 13.06.2010р. було відкрите помилково.           

         Враховуючи викладене,  вказані питання суд розглядає після відкриття провадження у даній адміністративній справі, в ході розгляду справи.

         Відповідно до ст. 100 ч.1 КАС адміністративний позов, поданий після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.  

         В позові міститься клопотання  про поновлення судом строку звернення до суду, проте позивач не  вказав причини пропуску ним строку звернення до суду та не  надав доказів які б вказували на наявність поважних причин.

         За таких обставин суд не знайшов підстав для поновлення строку для звернення до суду  та вважає за необхідним застосувати шестимісячний строк звернення позивача за захистом своїх прав, свобод та інтересів, який відраховується з дати подання адміністративного позову до суду, а саме з 14 грудня 2010 року.

         Посилання ж позивача на ст. 46 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», відповідно до якої нараховані пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсії виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів, не можуть бути взяті судом до уваги, оскільки предметом розгляду є саме не нарахування та відповідно невиплата позивачу підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.          

        На підставі викладеного, керуючись ст.ст.23, 49, 51, 99,100 КАС України,

ухвалив:          

          Позовну заяву ОСОБА_1до  Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькому районі  в частині стягнення з  відповідача  невиплаченої суми підвищення  до пенсії як дитині війни за період з 09.07.2007р. по 31.12.2007р., з 22.05.2008р. по 13.06.2010р. залишити без розгляду.


          Ухвала  про залишення позовних вимог  без розгляду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький міськрайонний суд  шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання її копії.


                               Суддя:                                                             Д.І. Приступа

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація