Справа №: 653/66/22
Провадження № 2/653/412/22
У Х В А Л А
іменем України
про відкриття спрощеного позовного провадження у справі
09 лютого 2022 року
Суддя Генічеського районного суду Херсонської області Мотонок Т.Я., розглянувши матеріали цивільного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИЛА:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з вищевказаним позовом.
Ухвалою Генічеського районного суду Херсонської області від 14.01.2022 року позовна заява була залишена без руху, позивачу було надано строк для усунення недоліків.
На виконання вимог ухвали Генічеського районного суду Херсонської області від 14.01.2022 року, позивачем було усунуто зазначені в ухвалі недоліки.
Позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України, справа підсудна Генічеському районному суду Херсонської області.
Підстави для повернення позовної заяви або відмови у відкриті провадження у справі, передбачені статтями 185-186 ЦПК України, відсутні.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими ЦПК України, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження.
У порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1) малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин; 3) про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд (ч. 1 ст. 274 ЦПК України).
Відповідно до ч.6 ст.19 ЦПК України малозначними справами є:1)справи,у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2)справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3)справи про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки(пені)за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, якщо такі вимоги непов`язані із встановленням чи оспорюванням батьківства(материнства); 4)справи про розірвання шлюбу; 5) справи про захист прав споживачів, ціна позову в яких не перевищує двохсот п`ятдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. (ч. 1 ст. 277 ЦПК України).
Таким чином, оскільки справа відповідно до ч. 6 ст. 19 ЦПК України є малозначною, суд приходить до висновку, що справу необхідно розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін на підставі статті 274 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 187, 274, 275, 277, 278, 279 ЦПК України, суддя -
УХВАЛИЛА:
Прийняти позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та відкрити провадження у справі.
Розгляд справи провести в порядку спрощеного позовного провадження.
Проведення судового засідання призначити о 09 годині 00 хвилин 11.03.2022 року в приміщенні Генічеського районного суду (Херсонська область, м. Генічеськ, вулиця Братів Коваленко, 66).
У судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Запропонувати відповідачу, у випадку заперечення проти позову, протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позов, копію якого разом із доданими до нього документами надіслати іншим учасникам справи.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Запропонувати позивачу подати до суду відповідь на відзив, а відповідачу - заперечення протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позов та відповіді на відзив відповідно.
Можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається, учасники справи мають на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки: https://court.gov.ua/sud2107/
Ухвала окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо порушення правил підсудності. В іншій частині заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Апеляційна скарга подається до Херсонського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання копії цієї ухвали.
Суддя Генічеського районного суду Т. Я. Мотонок