Судове рішення #13939864

№   2-а-1829/11

                                                                                 

                                                                      П О С Т А Н О В А

                                                              І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

           09 березня 2011 року  Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області у складі :

головуючої судді                         Бєлостоцької О.В.,

при секретарі                         Теліціній О.О.,

за участю

позивача                                            -

представника відповідача                 -

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м.Костянтинівка Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов*язання здійснити перерахунок пенсії,-                                                               ВСТАНОВИВ:

      14 лютого 2011 року позивач звернулась до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м.Костянтинівка Донецької області, в якому зазначила, що вона   перебуває на пенсійному обліку у відповідача по справі, 18 січня 2011 року звернулась із заявою про перерахунок пенсії на підставі ч.4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування». При здійсненні перерахунку пенсії, УПФУ в м.Костянтинівка Донецької області було застосовано показник середньої заробітної плати працівників в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2007 рік в розмірі 1197,91коп, з чим позивач по справі не згодна, оскільки відповідно до вимог діючого законодавства має бути застосований показник середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України   за 2010 рік у розмірі 2235грн 00коп, у зв*язку з чим просить визнати незаконними дії відповідача щодо застосування при перерахунку пенсії показника середньої заробітної плати працівників  в середньому на одну застраховану особу  в цілому по Україні, зякої сплачено страхові внески  та яка відповідно до Закону України «Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування»враховується для обчислення пенсії за 2007 рік у розмірі 1197 грн 91коп  та зобов*язати відповідача здійснити перерахунок її  пенсії з 01 лютого 2011 року із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузях економіки України за 2010 рік  у розмірі 2235грн 00коп.

       В судове засідання позивач не з*явилась, в позовній заяві просила розглянути справу за її відсутності.

      Представник відповідача в судове засідання не з*явився, про час та місце його проведення був повідомлений належним чином, про що свідчить розписка про отримання судової повістки. Надав заперечення проти позову, з якого вбачається, що УПФУ в м.Костянтинівка заперечує проти задоволення позовних вимог, у зв*язку з їх безпідставністю.

    З*ясувавши позицію сторін по справі, дослідивши докази по справі, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

   Судовим розглядом встановлено, що позивач перебуває на обліку в УПФУ в м.Костянтинівка, що підтверджується пенсійним посвідченням № НОМЕР_1 (а.с.9),  отримує пенсію та продовжує працювати, що підтверджується трудовою книжкою (а.с.6-7).

   Як вбачається з листа УПФУ в м.Костянтинівка № 194/3-01-01-03 від 17 лютого 2011 року (а.с.10) позивачу на підставі її заяви зроблено перерахунок пенсії по стажу з 01  лютого 2011 року із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні, з якої сплачені страхові внески за 2007 рік в розмірі 1197 грн 91коп.

   Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов*язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

   Законом України «Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування»регулюються відносини, що виникають між суб*єктами системи загальнообов*язкового державного пенсійного страхування.

    Згідно пункту 16 розділу ХV Закону України «Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування»до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом, закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону. Положення Закону України «Про пенсійне забезпечення»застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років.    

   Згідно ч.4 ст. 42 Закону України «Про загальнообо*язкове державне пенсійне страхування»від 09 липня 2003 року № 1058- ІV  (в редакції, що діяла на час звернення позивача за перерахунком) перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій ст. 40 цього Закону.

   Відповідно до частини 1 ст. 40  Закону України «Про загальнообо*язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058- ІV (в редакції, що діяла на час звернення позивача за перерахунком)  для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 01 липня 2000 року.

     Як вбачається з ч. 2 ст.40 Закону України «Про загальнообо*язкове державне пенсійне страхування», заробітна плата, з якої відповідно до частини 1 ст. 40 зазначеного Закону обчислюється пенсія, визначається за формулою : Зп = Зс х (Ск :К), де:

Зп –заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях,

Зс –середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії,

Ск –сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць,

К –кількість місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

   Тобто, якщо перерахунок пенсії відповідно до ч.4 ст. 42 Закону України «Про загальнообо*язкове державне пенсійне страхування»здійснюється із заробітної плати (доходу) за періоди страхового стажу, зазначені в частині 1 ст. 40 цього Закону, то ця заробітна плата відповідно до ч.2 ст. 40 цього Закону обчислюється з урахуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, що передує року звернення за призначенням (перерахунком) пенсії, тобто у даному випадку  за 2010 рік.

     Враховуючи, що окремого порядку обчислення пенсії при її перерахунку Законом України «Про загальнообо*язкове державне пенсійне страхування»не передбачено, суд вважає, що в даному випадку застосуванню підлягають загальні положення цього Закону, зокрема, при її призначенні.

    Перерахунок пенсії ОСОБА_1 із застосуванням показника заробітної плати у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік у розмірі 1197 грн 91коп, здійснений відповідачем в порушення вимог ст.ст. 40,42  Закону України «Про загальнообо*язкове державне пенсійне страхування»в редакції Закону від 09 липня 2003 року № 1058-ІV.

        Відповідно до ч.4 ст. 45 Закону України «Про загальнообо*язкове державне пенсійне страхування»перерахунок призначеної пенсії у разі виникнення права на її підвищення провадиться з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

    Таким чином, вимоги позивача підлягають задоволенню, суд вважає за необхідне визнати неправомірними дії відповідача щодо застосування при перерахунку пенсії позивача показника заробітної плати у середньому на одну застраховану особу  в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік у розмірі 1197 грн 91коп та зобов*язати відповідача здійснити перерахунок пенсії позивачеві по справі з 01 лютого 2011 року відповідно до ст. 40, ч.4 ст. 42 ч.4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування»в редакції від 09 липня 2003 року з урахуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2010 рік.

          Оскільки позовні вимоги позивача підлягають  задоволенню, а відповідач на підставі ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України “ Про державне мито”  звільнений від сплати судового збору, суд вважає необхідним відповідно до ст. 88 ЦПК України стягнути з державного бюджету на користь позивача витрати, пов*язані зі сплатою судового збору у розмірі 3 грн 40 коп.

          На підставі ч.2 ст.19 Конституції України, ст. ст. 40,42,45 Закону України «Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування», ст. 6, 86, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

                                                                ПОСТАНОВИВ :

       Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м.Костянтинівка про визнання дій неправомірними та зобов*язання здійснити перерахунок пенсії задовольнити.

     Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного Фонду України в м.Костянтинівка щодо застосування при перерахунку пенсії ОСОБА_1 показника заробітної плати у середньому на одну застраховану особу  в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік у розмірі 1197 грн 91коп.  

   Зобов*язати Управління Пенсійного Фонду України в м.Костянтинівка здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 лютого 2011 року відповідно до ст. 40, ч.4 ст. 42, ч.4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування»в редакції від 09 липня 2003 року з урахуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2010 рік.

   Стягнути з державного бюджету на користь ОСОБА_1 витрати, пов*язані зі сплатою судового збору у розмірі 3 (три) гривні 40 копійок.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Костянтинівський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копій рішення.

                               Суддя  

  • Номер: 2-а/2303/1440/11
  • Опис: Про визнання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни.
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-1829/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Бєлостоцька О.В.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.03.2011
  • Дата етапу: 10.08.2012
  • Номер: 2-а/1506/5564/11
  • Опис: Про визнання відмови відповідача безпідставною та зобов'язання нарахувати та виплатити державну допомогу як "Дитині війни"
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-1829/11
  • Суд: Біляївський районний суд Одеської області
  • Суддя: Бєлостоцька О.В.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.09.2011
  • Дата етапу: 10.10.2011
  • Номер:
  • Опис: про нарахування і виплату щомісячної надбавки до пенсії дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-1829/11
  • Суд: Глобинський районний суд Полтавської області
  • Суддя: Бєлостоцька О.В.
  • Результати справи: скасовано частково
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 18.02.2011
  • Дата етапу: 05.07.2013
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація