Судове рішення #13929180

  № 2-428/2011                                                                                                                              

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

4 березня 2011 року. Старобешівський районний суд Донецької області у складі:  головуючого-судді Дмитрієва О.Ф., при секретарі Вжещ Ю.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Старобешеве цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до відповідача ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач 11 січня 2011 року звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням посилаючись на те, що згідно договору дарування від 12.12.2008 року ОСОБА_1 належить на праві приватної власності квартира АДРЕСА_1. За вказаною адресою зареєстровані: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_1, позивач сплачує житлово-комунальні послуги у відповідності із кількості зареєстрованих осіб. Після розірвання шлюбу з відповідачем 19.11.2008 року відповідач мешкає за іншою адресою. Рішенням Старобешівського районного суду Донецької області ОСОБА_2 зобов’язаний усунути перешкоди у користуванні ОСОБА_1 спірною квартирою. Позивач просить визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1.

Позивач в судове засідання не з’явилась, надала до суду заяву в якій просила позов задовольнити та справу розглянути в її відсутність.

Відповідач у судове засідання не з’явився, хоча належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення від 12.02.2011 року, і від нього не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, тому справа розглянута за його відсутності.

Суд, дослідивши матеріали справи, приймає рішення про задоволення позову, оскільки це не суперечить нічиїм правам та законним інтересам, та вважає, що є достатньо доказів, які дають можливість винести судове рішення, виходячи з принципу розумності та справедливості за відсутності відповідача, яка належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи.                    

Судом встановлено, що ОСОБА_1 належить на праві приватної власності квартира АДРЕСА_1 на підставі договору дарування від 12.12.2008 року зареєстрованого в реєстрі за № 5225 нотаріусом Старобешівської державної нотаріальної контори. За вказаною зареєстровані: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_1 Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 розірвано, на підставі свідоцтва про розірвання шлюбу серії НОМЕР_1, актовий запис № 12 видано та зареєстровано 19.11.2008 року відділом реєстрації актів цивільного стану Старобешівського районного управління юстиції Донецької області. Факт не проживання відповідача в спірній квартирі встановлено рішенням Старобешівського районного суду від 20 січня 2010 року (вступило в законну силу 1 лютого 2010 року), тому не підлягає доказуванню на підставі ч. 3 ст. 61 ЦПК й статті 124 Конституції України, якою визначена обов’язковість судових рішень на території України.

Вирішуючи спір суд керується такими нормами права.

Відповідно до ст. 41 Конституції України кожен має право володіти,  користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності…

На підставі ст. 72 Житлового кодексу України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 386 ЦК України держава забезпечує рівний захист прав усіх суб’єктів права власності.

Реєстрація місця проживання ОСОБА_2 у спірній квартирі створює перешкоди у реалізації в повному обсязі позивачу прав та охоронюваних законом інтересів власника, тому позов підлягає задоволенню.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд керується ст. 88 ЦПК України стороні на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

З урахуванням викладеного, суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір у розмірі 8,50 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 37,00 грн.          

          Керуючись ст.ст. 321, 391 ЦК України, ст. 41 КУ, ст.ст. 10, 11, 208, 213-215 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

          Позов ОСОБА_1 задовольнити.

          Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 8 (вісім) гривень 50 коп., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі  30 (тридцять) гривень 00 коп.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Старобешівський  районний  суд  шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.




Суддя:




                                                                  

  • Номер: 2/1303/1380/11
  • Опис: про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину на майновий пай
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-428/2011
  • Суд: Буський районний суд Львівської області
  • Суддя: Дмитрієв О.Ф.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.05.2011
  • Дата етапу: 08.08.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація