справа № 2-4292/2009
УХВАЛА
13 липня 2009 року суддя Оборонського районного суду м. Києва Борисова О.В., розглянувши заяву позивача Публічного акціонерного товариства акціонерного банку "Укргазбанк" про забезпечення позову,
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство акціонерний банк „Укргазбанк" звернувся до Оболонського районного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором № 116-ф/08 від 03.03.2008 року.
Позивач звернувся до суду із заявою про забезпечення позову, в якій просить суд винести ухвалу про тимчасове обмеження відповідача права виїзду за межі України та накладення арешту на майно відповідача, оскільки невжиття таких заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду. З метою забезпеченя позову шляхом накладення арешту на майно відповідача, просить суд витребувати з відповідних державних органів відомості про наявність у власності відповідача будь-якого рухомового та нерухомого майна.
Заява позивача підлягає поверненню заявникові без розгляду, оскільки вона подана без додержання вимог, встановлених законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 153 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Згідно ч.3 ст. 151 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами (ч.3 ст. 152 ЦПК України).
Разом з тим, у заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: причини, у зв’язку з якими потрібно забезпечити позов; вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обгрунтуванням його необхідності; інші відомості, потрібні для забезпечення позову (ч.2 ст. 151 ЦПК України).
У поданій до суду заяві позивач не обгрунтовує необхідність забезпечення позову та не вказує на яке саме майно необхідно накласти арешт, не вказує де знаходиться майно відповідача, на яке він просить накласти арешт, а також відсутні докази, підтверджуючі право власності на нього відповідача.
Відсутність зазначених відомостей у заяві позивача про забезпечення позову позбавляє суд дійти висновку про наявність достатньо обгрунтованого припущення, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду, а також робить неможливим виконання такої ухвали.
Також необхідно зазначити, що з матеріалів позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що в забезпечення виконання зобов’язань за кредитним договором між сторонами був укладений договір застави, посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3 03.03.2008 року за реєстровим номером 1351. За вказаним договором у заставу передано банку автомобіль марки КІА, модель Magentis, 2008 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1. Обтяження вказаного транспортного засобу (заборона відчужувати) зареєстровано в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, що підтверджується витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 17400541 від 07.03.2008 року.
У відповідності до ч.8 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог ст. 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Заявник не позбавлений можливості, усунувши вказані недоліки заяви про забезпечення позову, повторно звернутися до суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 151 - 153 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Повернути заяву Публічного акціонерного товариства акціонерного банку „Укргазбанк" про забезпечення позову заявникові без розгляду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений статтею 294 ЦПК України, ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження ухвали може бути подано протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються в Апеляційний суд м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва.