Судове рішення #13926880

ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа №  2-а-5910/10/2270                                                   

Головуючий у 1-й інстанції: Михайлов О.О.

Суддя-доповідач:Боровицький О.А.   

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 "01" лютого 2011 р.                                                                                                              м. Вінниця

Колегія суддів Вінницького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого-судді:   Боровицького Олександра Андрійовича

суддів:   Гонтарука Віктора Миколайовича, Драчук Тетяни Олександрівни

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Ізяславської міжрайонної  державної податкової інспекції на постанову  Хмельницького окружного  адміністративного суду  від 19 жовтня 2010 року у справі за адміністративним позовом  Ізяславської міжрайонної  державної податкової інспекції  до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2  про  припинення підприємницької діяльності , , -

                                                               

В С Т А Н О В И Л А :

Ізяславська міжрайонна державна податкова інспекція звернулась до суду із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 з позовними вимогами про припинення підприємницької діяльності. Позов мотивовано тим, що відповідно до акту Ізяславської міжрайонної державної податкової інспекції від 22.04.2010 року відповідач з 15 січня 2009 року не подає звітність про фінансово-господарську діяльність до позивача, тобто більше року, що у відповідності до статті 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»  є підставою для  постановлення судового рішення  щодо припинення підприємницької діяльності – фізичної особи-підприємця.  

Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 19 жовтня  2010 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено у повному обсязі.

Не погоджуючись з прийнятою постановою, Ізяславська міжрайонна державна податкова інспекція звернулась з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального і процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи та ухвалити нову, якою адміністративний позов задовольнити. Апелянт вказує, що судом першої інстанції не взято до уваги те, що, жодним  нормативно-правовим актом не передбачено заборону подання податковим органом позовної заяви про припинення  підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, в зв’язку з неподанням протягом року органом державної  податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності, якщо паралельно існує запис в державному реєстрі щодо знаходження такого суб’єкта  господарювання  в стані припинення підприємницької діяльності, у зв’язку із самостійно прийнятим фізичною особою-підприємцем рішення  про припинення його підприємницької діяльності.

У зв’язку з неприбуттям жодної з осіб, які беруть участь у справі у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 197 КАС України.

Відповідно до частини 6 статті 12, частини 1 статті 41 КАС України, у випадку неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі під час судового розгляду повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду –без змін з таких підстав.

Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини, яким дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку про відмову у задоволенні адміністративного позову.

Відмовляючи у задоволенні адміністративного позову, суд першої інстанції виходив з того, що припинення підприємницької діяльності  фізичної особи-підприємця за рішенням суду є неможливим у разі наявності  запису в державному реєстрі щодо знаходження такого суб’єкта господарювання в стані припинення підприємницької діяльності, у зв’язку із самостійно прийнятим фізичною особою-підприємцем рішенням про припинення  його підприємницької діяльності.

З таким висновком колегія суддів погоджується у повному обсязі.

Судом першої інстанції встановлено, що згідно з Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідач 21.06.2005 року був зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності. У Довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 03.09.2010 року наявний запис про внесення рішення фізичної особи-підприємця про припинення підприємницької діяльності, дата проведення реєстраційної дії – 3 вересня 2010 року.

Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

За змістом статті 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Згідно із статтею 46 вказаного Закону, державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця проводиться у разі: - прийняття фізичною особою - підприємцем рішення про припинення підприємницької діяльності; - смерті фізичної особи - підприємця; - постановлення судового рішення про оголошення фізичної особи померлою або визнання безвісно відсутньою; - постановлення судового рішення про визнання фізичної особи, яка є підприємцем, недієздатною або про обмеження її цивільної дієздатності;- постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Відповідно до статті 22 вказаного Закону інформація про прийняття фізичною особою рішення щодо припинення підприємницької діяльності, про постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, якщо таке рішення не пов'язане з банкрутством фізичної особи - підприємця, підлягає обов'язковому опублікуванню в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.

Порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням визначено статтею 47 вказаного Закону. Для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення фізичної особи - підприємця щодо припинення нею підприємницької діяльності фізична особа - підприємець або уповноважена нею особа повинні подати державному реєстратору (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи: заяву про припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем; документ, що підтверджує внесення плати за публікацію повідомлення про прийняття фізичною особою - підприємцем рішення щодо припинення підприємницької діяльності.

Для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем за її рішенням фізична особа - підприємець або уповноважена нею особа не раніше двох місяців з дати публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації подає державному реєстратору особисто (надсилає рекомендованим листом з описом вкладення) або через уповноважену особу встановлений пакет документів. За відсутності підстав для залишення документів  без розгляду державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем є датою державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем.

Оскільки відповідач знаходиться в стані припинення, за умови надання певного пакету документів, державний реєстратор зобов'язаний у встановлений термін внести запис про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи.

З аналізу наведеного, вбачається, що позбавити статусу підприємця фізичну особу можливо один раз - з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця. У разі прийняття судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи, виникне ситуація, коли реєстратор буде зобов'язаний повторно внести запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, повторно надіслати відповідним органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування повідомлення про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем та відомості реєстраційної картки про проведення державної реєстрації припинення фізичної особи - підприємця.

За вказаних обставин, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції зроблений вірний висновок щодо відмови у задоволенні позовних вимог.

Доводи апелянта спростовуються вищенаведеним, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства.

Згідно з частиною 1 пункту 1 статті 198, статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду – без  змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.  

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу Ізяславської міжрайонної державної податкової інспекції –залишити без задоволення, а постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2010 року у справі за позовом Ізяславської міжрайонної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про припинення підприємницької діяльності –залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

          

          Головуючий суддя                                                  Боровицький Олександр Андрійович

          Судді                                                                        Гонтарук Віктор Миколайович

                                                                                             

                                                                                               Драчук Тетяна Олександрівна

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація