Справа № 1519\2-3690/2011
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 лютого 2011 року Малиновський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді – Мазун І.А.,
за участю секретаря –Гресько О.В.
розглянувши у судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В:
08.02.2011р. до Малиновського районного суду м. Одеси звернулася ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Як вказувала позивачка, 23.08.2003р. вона уклала шлюб з відповідачем. Від шлюбу є дитина –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1
В обґрунтування своїх позовних вимог позивачка посилалася на те, що спільне життя не склалося, шлюбні відносини припинені більше ніж 4 роки, спільне господарство не ведеться. Позивачка вважає, що подальше спільне проживання та збереження сім»ї є неможливим.
Посилаючись на викладене, позивачка просила шлюб, укладений між нею та відповідачем, зареєстрований 23.08.2003р. Міським відділом реєстрації актів громадянського стану Одеського обласного управління юстиції, запис в книзі реєстрації шлюбів № 870 - розірвати.
Позивачка у судове засідання не з’явилася, підтримала позовні вимоги та просила їх задовольнити у її відсутності, про що надала письмову заяву.
Відповідач в судовому засіданні не заперечував проти розірвання шлюбу, про що надав письмову заяву.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає можливим постановити рішення про задоволення позову в судовому засіданні.
З матеріалів справи вбачається, що 23.08.2003р. позивачка та відповідач уклали шлюб, відповідно до свідоцтва про шлюб, виданого Міським відділом реєстрації актів громадянського стану Одеського обласного управління юстиції, запис в книзі реєстрації актів про одруження № 870 від 23.08.2003р. Від шлюбу народилася дитина –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, про що зроблено актовий запис № 392 в книзі записів актів про народження.
Згідно зі ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Таке положення національного законодавства України відповідає ст.16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, згідно з якою чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім'ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання. Шлюб може укладатися тільки при вільній і повній згоді сторін, що одружуються.
При дослідженні судом фактичних взаємин між сторонами, дійсних причин розірвання шлюбу встановлено, що подальше спільне життя чоловіка й дружини та збереження шлюбу буде суперечити інтересам чоловіка та дружини.
Відповідно до ст.112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення. Тому суд задовольняє позовні вимоги позивача про розірвання шлюбу, оскільки побудова сімейних відносин повинна здійснюватися на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги і підтримки (ст. 1 СК України).
Згідно зі ст. 113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище. Під час реєстрації шлюбу відповідачкою було залишено дошлюбне прізвище „ОСОБА_1”. Відповідачка просить надалі після розірвання шлюбу іменуватися прізвищем „ОСОБА_1”. Згідно зі ст. 217 ЦПК України суд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає в рішенні. З врахуванням викладеного, суд задовольняє позовні вимоги про розірвання шлюбу та встановлює порядок виконання рішення суду у відповідній частині.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 208-209, 212, 214-215, 217-218 ЦПК України, ст.ст. 3, 15, 24 Сімейного кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В :
Шлюб, зареєстрований 23 серпня 2003 року Міським відділом реєстрації актів громадянського стану Одеського обласного управління юстиції, актовий запис № 870, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 –розірвати.
Встановити порядок виконання рішення відповідно до якого воно після набрання ним законної сили є підставою для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб про його розірвання органом державної реєстрації актів цивільного стану (відповідно до ст. 15 Закону України „Про державну реєстрацію актів цивільного стану”, ст. 115 СК України) зі збереженням прізвища позивачки «ОСОБА_1».
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
ГОЛОВУЮЧИЙ І.А. МАЗУН