Справа № 2-3187/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 травня 2007 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі: головуючого - судді - Костюкевича O.K.
при секретарі - Олексюк Т.В.,
з участю позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - Ольховського М.В., розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Луцької міської ради про визнання права власності на спадкове майно, -
встановив:
18.04.2007 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Луцької міської ради про визнання права власності на спадкове майно.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що його батькам ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на праві спільної сумісної власності належить 3-х кімнатна квартира АДРЕСА_1 загальною площею 58,3 кв. м.
Зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помера його мати ОСОБА_2 Після її смерті відкрилась спадщина на належну їй 1/2 частку вищезазначеної квартири. ОСОБА_3 прийняв спадщину в порядку ст. 1268 ЦК України. ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_3 помер, не встигнувши оформити своїх спадкових прав після смерті дружини.
Покликається на те, що в обумовлений законом 6-ти місячний термін після смерті батька звернувся з заявою в нотконтору про прийняття спадщини, проте нотаріус відмовив у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом у зв'язку з тим, що в свідоцтві про право власності на житло від 22.04.1993 року призвіще батька вказано „ОСОБА_4" замість „ОСОБА_3".
Просить суд визнати за ним право власності на спадкове майно, а саме: квартиру АДРЕСА_1 після смерті ОСОБА_3.
В попередньому судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав з підстав визначених в позовній заяві. Просив суд її задовольнити.
Представник відповідача ОСОБА_4 в попередньому судовому засіданні позов визнав. Проти його задоволення не заперечував.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази в справі, суд прийшов до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2 та ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер ОСОБА_3, що підтверджується відповідними свідоцтвами про смерть від ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с.3), від 08.11.2006 року (а.с.4). Позивач згідно свідоцтва про народження (а.с.6) є сином померлих і є відповідно до ст. 1261 ЦК України спадкоємцем першої черги за законом.
Після смерті батьків позивача відкрилась спадщина на належну їм на праві спільної сумісної власності квартиру АДРЕСА_1
2
Волинської області, що підтверджується свідоцтвом про право власності на житло від 22.04.1993 року (а.с.7).
Відповідно до ч.1 ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.
На підставі ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
З пояснень позивача та досліджених в судовому засіданні доказів суд встановив, що позивач вчасно звернувся в нотконтору для прийняття спадщини, фактично вступив у спадщину шляхом постійного проживання разом із спадкодавцем в порядку ст. 1268 ЦК України. Про відмову від прийняття спадщини не заявляв. Інших спадкоємців немає.
Таким чином, оцінивши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити.
Керуючись ст. ст. 6, 10, 11, 58, 60, 130, 213-215 ЦПК України, ст. ст. 1222, 1261, 1268, 1270 ЦК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно, а саме: квартиру АДРЕСА_1 після смерті ОСОБА_3.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Волинської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення протягом 10 (десяти) днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.