Справа № 22-600-2007 р. Головуючий суддя 1 інстанції : Олексюк Г.Є.
Суддя-доповідач : Демянчук С.В.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 травня 2007 року м. Рівне
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Рівненської області в складі :
Головуючого судді : Собіни І.М. суддів : Демянчук С.В., Григоренко М.П. при секретарі: Колесовій Л.В.. з участю позивачки, її представника ОСОБА_3., відповідача, розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Рівному цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1на рішення Рівненського міського суду від 22 березня 2007 року в справі за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей.
Заслухавши доповідача, пояснення осіб, що з'явились у судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів, -
встановила:
Рішенням Рівненського міського суду від 22.03.2007 року позов задоволено частково. Стягнуто з ОСОБА_2. на користь ОСОБА_1аліменти на утримання дітей сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження аліменти в розмірі 1/3 частини заробітку, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно, починаючи з 31.01.2007 року і до їх повноліття.
В поданій апеляційній скарзі позивачка вказує, на його незаконність та необґрунтованість, оскільки постановлене з порушенням норм матеріального права.
Вважає, що судом були досліджені усі обставини справи, але їм дана невірна оцінка, тому неправильно визначений розмір аліментів в вигляді 1/3 частини доходів відповідача на двох дітей.
Просила рішення суду скасувати, постановити нове про задоволення її позовних вимог, або справу направити на розгляд.
В поданих на апеляційну скаргу запереченнях ОСОБА_2. вказує на законність та обгрунтованість рішення суду першої інстанції, просив апеляційну скаргу відхилити а рішення залишити без змін.
В апеляційному суді ОСОБА_1та її представник апеляційну скаргу підтримали в повному обсязі.
Відповідач апеляційну скаргу не визнав. Вважає рішення суду першої інстанції законним та обгрунтованим.
Перевіривши законність і обгрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, а також вимог, заявлених в суді
першої інстанції, правильність застосування судом норм матеріального і процесуального права, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення з таких підстав.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Із матеріалів справи вбачається і це встановлено судом, що сторони являються батьками неповнолітніх сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження.
Задовольняючи позовні вимоги частково, суд першої інстанції обґрунтовано дійшов висновку про визначення розміру аліментів в частці від заробітку батька, який має стабільний заробіток. При цьому суд підставно взяв до уваги стан здоров"я та матеріальне становище платника аліментів відповідно до вимог ч.1 ст. 182 СК України.
Щодо даного висновку суд першої інстанції навів відповідні мотиви і докази з якими погоджується і апеляційна інстанція. Доказів в підтвердження вимог позивачки щодо визначення розміру аліментів в твердій грошовій сумі не здобуто.
Враховуючи, що доводи апеляційної скарги в зазначеній частині рішення висновків суду не спростовують, рішення постановлено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, колегія суддів не вбачає підстав для його скасування.
Разом з тим, колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції підлягає частковій зміні, оскільки резолютивна частина рішення не відповідає вимогам ч.2 ст. 182 СК України , так як не містить чіткої вказівки про стягнення мінімального розміру аліментів на кожну дитину.
На підставі наведеного, керуючись ст. 182 СК України, ст.ст. 307, 308, 309, 313-315, ЦПК України колегія суддів, -
Вирішила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Рішення Рівненського міського суду від 22 березня 2007 року змінити в частині зазначення про стягнення аліментів не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, доповнивши його вказівкою про стягнення аліментів не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму на кожну дитину відповідного віку. В решті рішення залишити без зміни.
Рішення набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржене в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею чинності.