2-275/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 квітня 2007р. Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого - судді Панасюка О.С.
при секретарі Отрошко Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайсині справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про
стягнення аліментів на утримання дітей, -
Встановив:
19.02.2007 р. до суду заявлено цей позов.
В судовому засіданні позивачка вимагала ухвалити рішення про стягнення з відповідача на її користь на утримання їх неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліментів в твердій грошовій сумі в розмірі 300 грн. щомісячно, посилаючись на невиконання добровільно відповідачем законного обов'язку по утриманню неповнолітніх дітей.
Відповідач позовні вимоги не визнав і пояснив, що син ОСОБА_3 має самостійний заробіток, дочка ОСОБА_4 перебуває у фактичних шлюбних відносинах і самостійно можуть забезпечити власне утримання, він же через стан здоров'я не працює і не може надавати їм утримання.
З урахуванням позицій сторін матеріалів справи, суд визнає за необхідне позов задовольнити повністю з таких міркувань.
Беззаперечно доведено, що ОСОБА_2 є рідним батьком неповнолітніх ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.6) та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.7), проте належним чином не виконує свого законного обов'язку по їх утриманню, що сам відповідач в судовому засіданні не заперечував, посилаючись на важкий матеріальний стан; відповідач не працює, має нерегулярний, мінливий дохід.
Зазначені правовідносини регулюються:
ст.180 СК України, відповідно до якої батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей;
ч.2 ст.182 СК України, згідно з якою розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку;
ст.62 Закону України «Про Держаний бюджет України на 2007 рік», якою встановлено, для дітей, віком від 6 до 18 років, прожитковий мінімум з 1.04.2007р. в розмірі 568 грн.; ч.І ст.184 СК України, за змістом якої, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення суд визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Оскільки відповідач належним чином не виконує законного обов'язку по утриманню неповнолітніх дітей, чим порушує їх майнові права, не працює, має нерегулярний, мінливий дохід, то на користь позивачки з нього необхідно стягувати
2
аліменти в твердій грошовій сумі в межах позовних вимог в розмірі 300 грн. щомісячно.
Суд не бере до уваги посилання ОСОБА_2 на те, що за станом здоров'я він не може працювати і, відповідно, утримувати неповнолітніх дітей, оскільки жодних доказів цього суду не надано. З тих же міркувань суд не приймає до уваги його твердження про те, що неповнолітній ОСОБА_3 має самостійний заробіток, неповнолітня ОСОБА_4 перебуває у фактичних шлюбних відносинах і тому вони самостійно можуть забезпечити власне утримання. Крім того, відповідно до ч.2 ст.188 СК України, батьки можуть бути звільнені від обов'язку утримувати дитину тільки за рішенням суду за умови, якщо дохід дитини набагато перевищує дохід кожного з них і забезпечує повністю її потреби.
Керуючись ст.ст. 10,11,213,214,215 ЦПК України, -
Вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, жителя с. Кунка Гайсинського району на користь ОСОБА_1, 1965 року народження, жительки с Кунка Гайсинського району аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 300 (триста) грн. (по 150 грн. на утримання кожного з дітей) щомісячно, починаючи з 19.02.2007р. і до повноліття кожного з них.
Стягнути з ОСОБА_2 51 грн. судового збору на користь держави та 7 грн. 50к. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь ТУ ДСА у Вінницькій області.
Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць звернути до негайного виконання.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з часу оголошення рішення, а апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження; апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд.