Справа № 2о-305, 2007р.
РІШЕННЯ
И М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 листопада 2007 р. м. Саки
Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого судді: О.В. Копичинського
При секретарі: Є.Ф. Кузьменко
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою Територіальної громади м. Саки в лиці Сакської міської ради АР Крим про визнання спадщини відумерлою,
встановив:
Територіальна громада м. Саки в лиці Сакської міськради АРК. звернулася до суду із заявою про визнання АДРЕСА_1 відумерлою спадщиною та про визнання за Сакською міськрадою права власності на цю квартиру.
Заява мотивована тим, що власником зазначеної квартири була ОСОБА_1, яка померла 19.10.04р. З часу відкриття спадщини і до теперішнього часу ніхто не звертався до Сакської нот контори із заявою про прийняття спадщини, а в органах БТІ не проводилася правова реєстрація права на зазначену квартиру на іншу особу. У зв'язку з цим ця квартира повинна перейти у власність територіальної громади м. Саки.
У судовому засіданні представник заявника підтримав заяву і просив її задовольнити.
Представники Кримського республіканського підприємства «Бюро реєстрації і технічної інвентаризації м. Євпаторії» АР Крим і Сакської міської державної нотаріальної контори, які є заінтересованими особами у справі, в судове засідання не з'явилися з поважних причин і направили до суду заяви про розгляд справи у їх відсутності та з вимогою про ухвалення судом рішення у справі згідно вимог чинного законодавства України.
Заслухавши показання представника заявника, вивчивши і дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про необхідність відмовити у задоволені заяви з наступних підстав.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.1277 ЦК України - у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування.
Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
Згідно ч.1 ст.275 ЦПК України - у заяві про визнання спадщини відумерлою повинно бути наведено відомості про час і місце відкриття спадщини, а також докази, які свідчать про відсутність спадкоємців за заповітом і за законом, або про усунення їх від права спадкування, або про неприйняття ними спадщини, або про відмову від її прийняття.
З зазначеного виходить, що відповідний орган місцевого самоврядування, встановивши наявність безхазяйної нерухомої речі, повинен взяти цю річ на свій облік і прийняти заходів для розшуку нащадків (дати оголошення в газети місцевого і Державного рівня з зазначенням строку взяття нерухомої речі на свій облік, зареєструвати в БТІ факт взяття на свій облік такої речі тощо) і тільки через рік після виконання зазначених дій звертатися до суду із заявою про визнання спадщини відумерлою.
Зазначений висновок, на думку суду, буде єдиним належним доказом про відсутність спадкоємців за заповітом і за законом, або про усунення їх від права спадкування, або про неприйняття ними спадщини, або про відмову від її прийняття.
З пояснень представника заявника і матеріалів справи судом встановлено, що власником АДРЕСА_1 була ОСОБА_1, яка померла 19.10.04р., а.с.3,14.
З часу відкриття спадщини і до теперішнього часу ніхто не звертався до Сакської нот контори із заявою про прийняття спадщини, а в органах БТІ не проводилася правова реєстрація права на зазначену квартиру на іншу особу, а.с.8,14.
Але Сакська міськрада не брала зазначену квартиру на свій облік, не реєструвала в БТІ факт взяття квартири на свій облік, не давала оголошення в газети про взяття цієї квартири на свій облік, тобто не приймала жодних дій для встановлення відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, або про усунення їх від права спадкування, або про неприйняття ними спадщини, або про відмову від її прийняття.
Приймаючи до уваги зазначене вище суд дійшов висновку про відсутність законних підстав на теперішній час для визнання зазначеного нерухомого майна відумерлою спадщиною і передачі його територіальній громаді тому, що згідно ст.278 ЦПК України - суд має право визнати спадщину відумерлою спадщиною і передати її територіальній громаді тільки встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні, або спадкоємці усунені від права спадщини, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття.
*
Керуючись ст.ст. 11,60,209,212,213,278 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Заяву Територіальної громади міста Саки в лиці Сакської міської ради АР Крим про визнання спадщини відумерлою - залишити без задоволення.
*
Копії рішення направити заінтересованим особам.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим шляхом подачі до Сакського міськрайсуду АРК заяви про апеляційне оскарження у 10-денний строк з дня проголошення рішення і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя: