Судове рішення #1387649
Справа № 2-322/ 07

 

 

Справа № 2-322/ 07

 

                                                                          Р І Ш Е Н Н Я

                                                     ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

            17 грудня 2007 року  Сосницький районний суд Чернігівської області в складі:

головуючої судді - І.А.Смаль

при секретарі -  Шуляр І.В.

за участі позивача - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Сосниця цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Волинківської сільської Ради  про надання додаткового строку на прийняття спадщини,  

 

     В  С  Т  А  Н  О  В  И  В:

 

 ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Сосницької селищної  Ради про надання додаткового строку на прийняття спадщини мотивуючи свій позов тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати - ОСОБА_2. За життя її мати мала на праві власності земельну ділянку площею 3,53 га  в с. Волинка Сосницького району  . При зверненні до нотаріальної контори їй було відмовлено в оформленні спадщини в зв'язку з пропуском строку прийняття спадщини.  Своєчасно позивачка не прийняла спадщину у зв'язку з юридичною необізнаністю і була впевнена, що майно, яке належало матері до смерті переходить автоматично в її власність, тому вона і не звернулася до нотконтори для оформлення спадщини.

В судовому засіданні за клопотанням позивача ухвалою суду первісний відповідач Сосницька селищна Рада була замінена належним відповідачем Волинківською сільською Радою.

            В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги  і просить суд  їх задовольнити, в своїх поясненнях посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

Представник відповідача Волинківської сільської ради у судове засідання не прибув, але від нього надійшов лист розглядати справу за позовом за позовом              ОСОБА_1 про надання додаткового строку на прийняття спадщини без участі їх представника і вважає за можливе позовні вимоги задовольнити.

Представник Сосницької державної нотаріальної контори в судове засідання не прибув, але від нього надійшов лист розглядати цивільну справу про надання додаткового строку на прийняття спадщини без участі представника нотаріальної контори.

             Суд заслухавши доводи позивача,  а також дослідивши  матеріали  справи,  приходить до висновку,  що позовні вимоги  ОСОБА_1 підлягають повному задоволенню виходячи з наступних обставин.      

В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 (свідоцтво про смерть НОМЕР_1 видане 13.04.2006 року виконкомом Волинківської сільської ради Сосницького району Чернігівської області), після смерті  якої відкрилася спадщина на все належне їй на день смерті майно.

З свідоцтва про народження НОМЕР_2 виданого виконкомом Волинківської сільської ради Сосницького району Чернігівської області  та з свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_3 виданого відділом ЗАГС Деснянського райвиконкому м. Чернігів видно, що  ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, є дочкою ОСОБА_3.

З довідки № 30 від 20.06.2007 року виданої відділом реєстрації актів цивільного стану Сосницького районного управління юстиції видно, що 24.04.1979 року ОСОБА_4 та ОСОБА_3 зареєстрували шлюб, про що зроблено відповідний запис № і подружжю присвоєно прізвище ОСОБА_2.

З державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЧН № 151711 та серії ЧН № 159107 , виданих Сосницькою районною державною адміністрацією видно, що ОСОБА_2, яка проживає в с. Волинка вул. Шевченка, Сосницького району Чернігівської області є власником  земельної ділянки розміром 0,39 га.та 3.14 га відповідно. 

            З довідки Сосницької нотаріальної контори  № 530/2-39 від 04.12.2007 року видно, що після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1  жительки с. Волинка  Сосницького району  Чернігівської області ОСОБА_2 спадщина не відкривалась. 

            Відповідно до ст..1261 ЦК України  у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Із матеріалів справи вбачається, що у померлої  ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 окрім  ОСОБА_1 інших спадкоємців немає. Таким чином вона має право на спадкування майна покійної матері, але встановлений законодавством строк на прийняття спадщини вона пропустила з поважної причини.

 Згідно ст. 1272 ч 3 Цивільного кодексу України, спадкоємцю, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

            В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 дійсно пропустила строк для прийняття спадщини з поважної причини і тому суд вважає за необхідне надати їй додатковий строк для прийняття спадщини. 

            Керуючись  ст..1261, ч.3 ст.1272  Цивільного Кодексу України та ст. ст.174, 215  ЦПК України, суд -

            В И Р І Ш И В:        

    

             Позовні вимоги ОСОБА_1 до Волинківської сільської ради   про надання додаткового строку на прийняття спадщини задовольнити.

            Надати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 додатковий  2-місячний строк на прийняття спадщини після померлої, ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2.                                                                                                                       Строк рахувати з моменту вступу рішення в законну силу.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

 Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Чернігівської області через Сосницький райсуд шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом  двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги.

 

 Суддя:                                                                                      І.А.Смаль

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація