Справа за № 2-620-2007 року
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 грудня 2007 року
Літинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді: Білик Н.В.
при секретарі: Гуренко М.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Літині цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання додаткового строку для прийняття спадщини.
В С Т А Н О В И В :
До суду звернулась ОСОБА_1 із позовом в якому зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_4. Після її смерті залишилось спадкове майно. Спадкоємцями за заповітом є вона та відповідачі. Вони пропустили шестимісячний строк для прийняття спадщини. Відповідачі відмовляються від свого права на спадкове майно, а вона має бажання оформити спадщину, але через пропуск строку не може цього зробити. Строк пропустила з поважної причини, так, як є людиною похилого віку, після смерті матері загострились хвороби, проживає у м. Вінниця і їй важко було звернутись до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини. Просить визнати причину пропуску строку поважною та визначити додатковий строк.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала, пояснила, що вчасно не могла звернутись до нотаріуса так, як постійно хворіла, їй важко було приїхати в смт, Літин. Окрім того багато грошей витрачала на ліки, що також не давало змоги оформити спадщину. Просить позов задовільнити.
Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 позов визнали, пояснили, що не заперечують проти визначення сестрі додаткового строку. Підтвердили, що вона протягом тривалого часу хворіла.
Вислухавши сторін, вивчивши документи, які є у матеріалах справи, суд вважає, що позов обгрунтований і підлягає задоволенню. Копія свідоцтва про смерть ( а.с. 6) свідчить, що ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Копія заповіту ( а.с. 5) підтверджує те, що ОСОБА_4 залишила у спадок усе майно сторонам по справі. наявність спадкового майна підтверджено копією сертифікату ( а.с. 4).
Факт, що ОСОБА_1 є людиною похилого віку ( 1945 р.н. ) та проживає у м. Вінниця підтверджує копія її паспорта ( а.с. 7).
Згідно ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Враховуючи наведене, суд вважає, що причину пропуску шестимісячного строку позивачкою ОСОБА_1 слід визнати поважною.
Керуючись ст. 213 - 215 ЦПК України,
ст. 1272 ЦК України,-
Р І Ш И В :
Позов задовільнити. Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, терміном три місяці після набрання рішенням чинності.
Заяву про апеляційне оскарження рішення можна подати до суду протягом 10 днів, а потім протягом 20 днів подати апеляційну скаргу.
Рішення набирає чинності у разі неподання заяви чи апеляційної скарги протягом визначеного строку.
Суддя: