Справа № 2а/2570/963/2011
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"15" березня 2011 р. м. Чернігів
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Заяць О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду ОСОБА_1, яка діє за себе та від імені неповнолітніх дітей – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 за її адміністративним позовом до Деснянського відділу Державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції, третя особа - ОСОБА_4 про визнання дій неправомірними та акту недійсним,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, яка діє за себе та від імені неповнолітніх дітей –ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 звернулась до суду з адміністративним позовом до Деснянського відділу Державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції, третя особа - ОСОБА_4 про визнання дій неправомірними та акту недійсним.
В судовому засіданні позивач заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду підтримав та пояснив, що про вчинення виконавчих дій відповідачем йому стало відомо лише 22.02.2011 року.
Представник відповідача в задоволенні заяви про поновлення строку звернення до адміністративного просив відмовити та пояснив, що протягом 2010 року матеріали виконавчого провадження неодноразово надсилались на адресу позивача, про що свідчать зворотні повідомлення з відміткою про отримання.
Третя особа в судове засідання з’явилась, про дату, час та місце судового розгляду повідомлялась належним чином, причини неявки суду не відомі.
Відповідно до ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Суд критично ставиться до пояснень позивача стосовно того, що йому стало відомо про вчинення дій по виконавчому провадженню 22.02.2011 року, оскільки позивачем вже оскаржувались дії відповідача з приводу зазначеного виконавчого провадження (справа № 2а/2570/399/2011). Крім того, доводи позивача були спростовані в судовому засіданні відповідачем, який надав докази направлення матеріалів виконавчого провадження та отримання їх позивачем в 2010 році.
Відповідно ч. 1 ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позивачем не доведено поважності причин пропуску строку для звернення до суду, а тому відсутні обставини для його поновлення.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 99, 100, 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
У Х В А Л И В:
В задоволенні заяви ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до адміністративного суду - відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1, яка діє за себе та від імені неповнолітніх дітей –ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 до Деснянського відділу Державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції, третя особа - ОСОБА_4, про визнання дій неправомірними та акту недійсним, - залишити без розгляду.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строк, передбачений статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Заяць О.В.