Справа № 2а/1203/222/2011
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19.01.2011 р. Артемівський районний суд міста Луганська в особі судді Космініна С.О., розглянувши у скороченому провадженні цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м. Луганська, третя особа Головне управління Державного казначейства України в Луганській області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов’язання виплатити підвищення до пенсії як дитині війни, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати бездіяльність відповідача неправомірною щодо не нарахування та невиплати їй підвищення до пенсії згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити йому підвищення до пенсії згідно вказаного Закону за період з 01 січня по 31 грудня 2010 р..
Розгляд справи проведено у порядку скороченого провадження у відповідності із ст. 183-2 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Дані спірні відносини регулюються Законом України «Про соціальний захист дітей війни»(2195-15 у редакції від 18.11.2004 року чинний у 2009 році) (надалі Закон), ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Згідно ч. 2 ст. 99 КАС України в редакції, що діяла раніше, для звернення до суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлювався строк в один рік з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав. Згідно змін, внесених до ст.99 КАСУ Законом України №2453-VІ від 7.07.2010р., строк звернення до суду з адміністративним позовом за даними вимогами скорочено до 6 місяців. Оскільки даний закон суттєво звужує право особи на своєчасне звернення до суду, і разом зі зміною в законодавстві позивач фактично позбавився можливості своєчасно звернутись до суду з вимогами про соціальні виплати в період за межами 6 місячного строку, то суд вважає необхідним, дотримуючись принципу верховенства права і вимог закону щодо застосування закону в часі, в даному випадку застосувати річний строк звернення до суду, який був встановлений ст. 99 КАСУ в редакції до 07.07.2010р..
Тому, позовні вимоги підлягають задоволенню за період з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року з наступних підстав:
нарахування та виплата у 2010 році дітям війни підвищення до пенсії або щомісячного грошового довічного утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, повинні здійснюватися відповідно до норм Закону.
У 2010 році Відповідач нараховував і виплатив Позивачу державну соціальну підтримку не на підставі статті 6 Закону, а відповідно до пункту 8 Постанови КМУ № 530 від 28.05.2008 року «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян»(надалі Постанова).
Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над урядовими нормативними актами при вирішенні даного спору підлягає застосуванню стаття 6 Закону, а не Постанова.
Судові витрати підлягають стягненню з державного бюджету України в особі місцевого бюджету Артемівського району м. Луганська на користь позивача.
Керуючись ст. ст. 2, 17 , 18, 87, 94, 158-163, 183-2, 186 КАС України, ст. 6 Закону України «Про соціального захисту дітей війни», ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Визнати бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м. Луганська щодо невиплати ОСОБА_1 підвищення до пенсії за віком як дитині війни за період з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року на підставі статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" (2195-15 у редакції від 18.11.2004 року) протиправною.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі міста Луганська здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1, з підвищенням її на 30 % мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого частиною 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та провести відповідні виплати за період з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року з урахуванням фактично отриманих позивачем сум.
Стягнути з державного бюджету України в особі місцевого бюджету Артемівського району м. Луганська на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 3,40 грн..
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Артемівський районний суд м. Луганська протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: С.О. Космінін