Судове рішення #13864133

Справа №: 2-1156/10

                                                        РІШЕННЯ

                                                     ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

        10 січня 2011 року                                                               м.Андрушівка

Андрушівський районний суд Житомирської області в складі:

                     головуючої - судді Чуб І.А.

                     при секретарі – Коротаєвій Я.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Андрушівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання  права власності на спадкове майно, суд,-  

                                                                   встановив:

позивачі звернулися до суду з позовом, в якому зазначають, що ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті їхнього діда ОСОБА_6, відкрилась спадщина на належне йому майно, зокрема на земельну ділянку (пай), що розташована на території Каменівської сільської ради. Позивачі спадкують за заповітом від 29.10.2008 року, згідно якого ОСОБА_6. заповів їм  земельну ділянку, що розташована на території Каменівської сільської ради, Андрушівського району площею 2,7802 га.  Спадкоємцями за заповітом іншого майна є відповідачі. Спору між сторонами немає. Однак позивачі не можуть реалізувати своє право на отримання спадщини, оскільки державний акт на земельну ділянку отриманий спадкодавцем, є старого зразку, який не має кадастрового номеру земельної ділянки. Позивачі просять визнати  за ними право власності по Ѕ частині на земельну ділянку площею 2,7802 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Каменівської сільської ради.   

Позивачі направили до суду заяви про розгляд справи у їхню відсутність, в яких зазначали, що позовні вимоги підтримують та просять задовольнити. В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1  позов підтримав, обгрунтувавши вищенаведеними обставинами та просив його задовольнити.

Відповідачі в судове засідання направили заяви про розгляд справи за їх відсутності, зазначивши, що позов визнають та проти його  задоволення не заперечують.  

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_6, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с.7). Позивачі спадкоємці за заповітом, що підтверджується заповітом від 29.10.2008 року, який не змінений та не скасований (а.с. 10). Із державного акту  серії ІІ - ЖТ № 021446 видно, що ОСОБА_6. був власником земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва розміром 2,7802 га на території Каменівської сільської ради (а.с.17). Земельна ділянка не має кадастрового номеру, його присвоєння після смерті власника  не допускається, що позбавляє позивачів прав реалізувати спадкові права  у встановленому законом порядку. Згідно довідки держнотконтори після смерті   ОСОБА_6 заведена спадкова справа за  заявами позивачів ОСОБА_1 та  ОСОБА_2 (а.с.35-47). Тому позивачі, як спадкоємці за заповітом мають право на майно спадкодавця, підтверджене відповідними документами.

Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 209, 212, 214, 215, 294  ЦПК України, ст.ст. 328, 1223,  1233 ЦК України, ст.ст. 78, 79, 80, 81 ЗК України, суд, -


                                                                    вирішив:

позов  задовольнити.   

Визнати за ОСОБА_1  та за ОСОБА_2 право власності по  1/2 частині  земельної ділянки площею 2,7802 га - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої  на території Каменівської сільської ради, як на спадщину після смерті діда - ОСОБА_6, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1  

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Андрушівський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом  десяти днів з дня проголошення рішення, а особою, яка не була присутня в судовому засіданні під час проголошення судового рішення — протягом десяти днів з дня отримання копії  рішення.

       

  

  


                Суддя:І. А. Чуб


  • Номер: Б/н 1308
  • Опис: про виселення без надання іншого жилого приміщення
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-1156/10
  • Суд: Дарницький районний суд міста Києва
  • Суддя: Чуб І. А.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 30.10.2015
  • Дата етапу: 30.10.2015
  • Номер: 6/589/21/21
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1156/10
  • Суд: Шосткинський міськрайонний суд Сумської області
  • Суддя: Чуб І. А.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.01.2021
  • Дата етапу: 06.01.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація