Справа № 2-140 2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 березня 2007 року. Машівський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді РЯДНИНИ В.М.
при секретарі ДУЗЕНКО С.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Машівка справу за позовом ОСОБА_1 до Михайлівської сільської ради, Машівської районної державної
адміністрації про надання права на земельну частку (пай), -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою про надання права на земельну частку (пай), мотивуючи свої позовні вимоги слідуючим:
В січні 2007 року позивачу стало відомо про те, що колишнім членам КСП «Славутич», яким в порушення Указу Президента України № 720/95 від 08.08.1995 року "Про порядок паювання земель, преданих у колективну власність сільськогогосподарським підприємствам і організаціям" право на земельну частку (пай), в судовому порядку було відновлено порушен право на надання земельних часток (паїв).
ОСОБА_1 з 20.01.1986 року по 17.04.1994 рік працював та був членом колгоспу ім. Карла Маркса, після його реорганізації, КСП «Славутич». У книзі протоколів зборів уповноважених членів колгоспу ім. Карла Маркса за 1987 рік, протокол №1 від 24 січня 1987 року записано, що ОСОБА_1 прийнято в члени колгоспу. Доказом цього є відповідні записи в трудовій книжці та архівній довідці.
Державний акт на право колективної власності на землю до якого додається список громадян співвласників колективної власності на землю КСП «Славутич» був виданий 18.12.1995 року.
До списку громадян співвласників колективної власності на землю КСП «Славутич» позивач безпідставно не включений, в зв'язку з тим, що сертифіката на право на земельну частку (пай) із зазначенням в ньому розміру частки (паю) в умовних кадастрових гектарах не отримав.
Михайлівська сільська рада має можливість виділити позивачеві земельну ділянку із земель запасу, але правові підстави на даний час у сільській раді для виділення позивачеві земельної ділянки в рахунок земельної частки (паю) відсутні.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 наполягає на задоволенні позову, посилаючись на те, що він має право на земельну частку (пай), та просить надати йому право на земельну частку (пай) в розмірі 6,02 умовних кадастрових гектарів, так як він на момент розпаювання землі в КСП " Славутич" являвся членом даного господарства.
Представник Михайлівської сільської ради в судове засідання не з'явився, хоча йому завчасно було повідомлено про день, час та місце слухання справи судовою повісткою, але від нього надійшла заява в якій він просить справу слухати без його участі, проти задоволення позову не заперечує.
Представник Машівської районної державної адміністрації Галавур А.О. позов визнала в повному обсязі та пояснила, що якщо позивач не був виключений з членів КСП, то він має право на земельну частку (пай).
2
Вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи (копію трудової книжки, архівну довідку, довідку з земельного відділу), суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає частковому задоволенню.
Згідно Указу Президента України № 720/95 від 08.08.1995 року "Про порядок паювання земель, преданих у колективну власність сільськогогосподарським підприємствам і організаціям" право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогогосподарського підприємства, які працювали і являлися членами зазначеного підприємства на час розпаювання.
На підставі викладеного, керуючись Указом Президента України від 08.08.1995 року "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогогосподарським підприємствам і організаціям", ст. ст. 10,60,212, 213, 215, 218 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_1 до Михайлівської сільської ради, Машівської районної державної адміністрації про надання права на земельну частку (пай) - задовольнити.
Надати ОСОБА_1 право на земельну частку (пай) розміром 6,02 умовних кадастрових гектарів із земель запасу Михайлівської сільської ради Машівського району Полтавської області та зобов'язати Машівську районну державну адміністрацію видати ОСОБА_1 сертифікат на право на земельну частку (пай) єдиного в Україні зразка.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Полтавської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.