ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
21001 м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, e-mail: admin-sud@inbox.ru
Справа №2-а-11744/07
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 жовтня 2007 року м. Вінниця
Вінницький окружний адміністративний суд
в складі головуючого: судді Сапальової Т. В.
при секретарі Галянт І.М.
за участю:
представника позивача – Ковальчука Д.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України у м. Могилеві-Подільському Вінницької області до ПВКП «Спецпромторг» про стягнення заборгованості зі спати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 1350,91 гривень,
в с т а н о в и в:
до Вінницького окружного адміністративного суду надійшов позов управління Пенсійного фонду України у м. Могилеві-Подільському Вінницької області до ПКВП «Спецпромторг» про стягнення заборгованості зі спати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 1350,91гривень.
У судовому засіданні представник позивача збільшив позовні вимоги. Просив суд стягнути з відповідача заборгованість зі спати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 2341,71 гривень.
Відповідач заперечень на позовну заяву, витребувані судом докази та повноважного представника у судове засідання не направив. Про час і місце розгляду справи відповідач був повідомлений повістками суду на 10.10.2007р. і на 24.10.2007р., але на адресу суду повернулися повідомлення з відмітками «працівники відсутні, підприємство закрито». Згідно із довідкою Головного управління статистики у Вінницькій області №19.10.2007 №13/4/3561 про включення відповідача до ЄДРПОУ, ВПКП «Спецпромторг» станом на 18.10 2007р. знаходиться у вказаному реєстрі і значиться за адресою, на яку і були відіслані повістки. Відповідно до ч. 8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. З урахуванням викладеного, суд здійснив всіх заходів для повідомлення відповідача про дату, час і місце розгляду адміністративної справи. Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача до положень ст. 128 КАС України.
№2-а-11744/07
З урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи без участі відповідача.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані в обґрунтування позову докази, суд встановив, що станом на 23 жовтня 2007 року у відповідача існує заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування на суму 2341,71 гривень за період з січня 2007р. по вересень 2007р.
Позовні вимоги підтверджуються наявними у справі матеріалами, зокрема: розрахунками суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з січня 2007р. по вересень 2007р. (а.с.5-14); карткою особового рахунку юридичної особи платника страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (а.с.15-19), розрахунком ціни позову (а.с.15).
З 1 січня 2004 року набув чинності Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», яким встановлено механізм справляння страхових внесків, до яких, виходячи зі змісту ст. 1 цього Закону, відносяться платежі, які нараховані після набуття ним чинності, а також платежі, несплачені відповідно до законодавства, яке діяло раніше.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 цього Закону страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані ними за відповідний базовий звітний період, не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Невиконання обов’язку щодо сплати зазначеного боргу стало підставою для направлення відповідачу вимог про сплату недоїмки, що передбачено ч. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», яка залишилася без виконання (а.с. 20).
На час розгляду справи відповідач не надав суду доказів погашення заборгованості перед позивачем, вимоги позивача про сплату заборгованості в судовому порядку не оскаржував.
Згідно зі ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, а згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Враховуючи, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, суд приходить до висновку позов задовольнити повністю.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 163, 167, 255, 257 Кодексу адміністративного судочинства України,
п о с т а н о в и в:
позов управління Пенсійного фонду України у м. Могилеві-Подільському Вінницької області до ПВКП «Спецпромторг» про стягнення заборгованості зі спати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 2341,71 гривень задовольнити.
Стягнути з закритого ПВКП «Спецпромторг» (24000, Вінницька область, м. Могилів-Подільський, вул. Горького, буд. 59, р/р 26005020111001 в ВФ «Укрінбанк», МФО 302333, код. 32355009) на користь управління Пенсійного фонду України у м. Могилів-Подільський у Вінницькій області (24000, Вінницька область, м. Могилів-Подільський, пл. Соборна, буд.12, р/р 25600323580103 в «Держощадбанку», МФО 302076) 2341,71 гривень заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Відшкодування судових витрат віднести за рахунок держави.
Постанова суду першої інстанції може бути оскарженою.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або у термін, встановлений для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, то постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя