Справа№2-2019 2007року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 травня 2007 року м.Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира в складі:
головуючого - судді Гансецької І.А.
при секретарі Будяшевській Д.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до територіальної громади в особі Житомирської міської ради,
ЖБК "Космос" про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на житло,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулись до суду з позовом до виконкому Житомирської міської ради, ЖБК "Космос" про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на квартиру АДРЕСА_1 і в обгрунтування позовних вимог зазначили, що в 1977 році ОСОБА_1 зареєструвала шлюб з ОСОБА_3. Від шлюбу народилось дві доньки-ОСОБА_4 і ОСОБА_5. В 1984 році ОСОБА_3 був прийнятий до членів ЖБК "Космос" і йому була надана квартира на сім"ю з чотирьох осіб. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 помер. За життя він не зареєстрував належним чином право власності на житло, в зв"язку з чим позивачі не можуть переоформити на себе власність. Просили встановити факт прийняття ними спадщини після померлого ОСОБА_3 та визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування і як співвласника на 1/4 частини квартири АДРЕСА_1 за ОСОБА_2 право власності в порядку спадкування на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1
В судовому засіданні позивачі підтримали позовні вимоги з тих самих підстав і просили замінити відповідача з виконкому Житомирської міської ради на належного - територіальну громаду в особі Житомирської міської ради.
Представник відповідача - Житомирської міської ради в судовому засіданні не заперечував проти задоволення позову.
Представник відповідача - ЖБК "Космос" не з"явився в судове засідання хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.
Заслухавши пояснення позивачів, представника відповідача, вивчивши матеріали справи суд приходить до висновку про те, що даний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєструвала шлюб з ОСОБА_3. Від шлюбу народилось дві доньки - ОСОБА_4 і ОСОБА_5. В 1984 році ОСОБА_3 був прийнятий до членів ЖБК "Космос" і йому була надана квартира АДРЕСА_1 на сім"ю з чотирьох осіб. Пайові внески за квартиру були виплачені повністю в квітні 1993 року. Власником квартири згідно довідки ЖБК "Космос" від 22.03.2007 р. є ОСОБА_3, який не зареєстрував у встановленому порядку право власності на вказану квартиру.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 помер. Спадщину після нього прийняли дружина ОСОБА_1 та дочка ОСОБА_2, які проживали на момент смерті ОСОБА_3 в квартирі АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою ЖБК "Космос" від 20.03.2007 року.
Враховуючи те, що позивачка ОСОБА_1 перебувала з померлим в зареєстрованому шлюбі, пай внесено подружжям у період сумісного проживання за рахунок спільних коштів, після повної сплати пайового внеску - квартира АДРЕСА_1 стала їх спільним майном.
Відповідно до вимог ст.384 ЦК України в разі викупу квартири член житлово-будівельного кооперативу стає її власником.
Згідно вимог СТ.392 ЦК України власник може пред"явити позов про визнання його права власності, якщо це право не визнається іншою особою.
Згідно вимог ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов"язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Враховуючи викладене, а також те, що відсутність документа, що засвідчує право власності на майно, заважає власникам володіти, користуватись, розпоряджатись своїм майном на власний розсуд, суд визнає за ОСОБА_1 право власності на 1/4 частини квартири АДРЕСА_1, як належну їй на праві спільної власності подружжя та в порядку спадкування і за ОСОБА_2 право власності в порядку спадкування на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1.
Керуючись ст.ст. 10,60,208 ,212-215, 256-259 ЦПК України, ст. 384,392,1216 ЦК України, суд-
2
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1 та ОСОБА_2 після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 3/4 частини квартири АДРЕСА_1, як належну їй на праві спільної власності подружжя та в порядку спадкування.
Визнати за ОСОБА_2 право власності в порядку спадкування на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Житомирської області через Корольовський районний суд м.Житомира протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яку може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений законом строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ І.А.Гансецька