Копія
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
01.03.11Справа №2а-204/11/2770
м. Севастополь
13 год. 12 хв.
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Мінько О.В.;
при секретарі - Трігуб Г.В. ,
за участю: представника позивача –прокурора м. Севастополя –Вєрьовкіної Галини Петрівни –посвідчення № НОМЕР_1 від 11.11.2008 р.
представника Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя –Злобіної Олени Андріївни –довіреність № 55555/07-07 від 06.04.2010 р.
представника відповідача –Державного підприємства «Конструкторське бюро «Радіозв’язку»–не з’явився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Прокурора Гагарінського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя до Державного підприємства «Конструкторське бюро «Радіозв’язку» про стягнення заборгованості у розмірі 29312, 48 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Гагарінського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя звернувся до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Конструкторське бюро «Радіозв’язку» про стягнення заборгованості у розмірі 29312,48 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем пенсійного законодавства України щодо сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Ухвалами Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 19.01.2011 р. відкрито провадження в адміністративної справи, закінчено підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду.
Представник позивача та представник Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя у судовому засіданні позовні вимоги підтримали, надали суду пояснення в обґрунтування позовних вимог, просили позов задовольнити.
Відповідач, Державне підприємство «Конструкторське бюро «Радіозв’язку», у судове засідання повноважного представника не направив, про причини неявки представника суд не повідомив, до початку судового засідання надав письмові заперечення проти позову.
Про час та місце судового розгляду відповідач повідомлений належним чином, причин не прибуття або про поважність причин не прибуття представника суд не повідомив.
Відповідно до вимог статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, враховуючи те, що відповідач викликався у судове засідання, але в судове засідання не прибув, а також, те що явка в судове засідання є правом а ні обов’язком відповідача, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність представника відповідача за наявними в ній матеріалами.
Суд, заслухавши представника позивача, представника Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя, встановивши обставини по справи, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги обґрунтованими та підлягаючими задоволенню.
Відповідно до пункту 5 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України до юрисдикції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 1 статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України, у випадках встановлених законом, прокурор має право звертатися до адміністративного суду із адміністративним позовом про захист прав, свобод та інтересів інших осіб. Згідно статті 121 Конституції України, статті 36-1 Закону України «Про прокуратуру», прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Таким чином, Прокурор Гагарінського району м. Севастополя правомірно звернувся до суду з адміністративним позовом.
Встановлено, що Державне підприємство «Конструкторське бюро «Радіозв’язку» зареєстровано Гагарінською районною державною адміністрацією м. Севастополя, як платник страхових внесків на обов’язкове державне пенсійне страхування, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи.
Відповідач є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополі.
Відповідно до статті 14 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» № 1058-VI від 09.07.2003р. (далі Закон № 1058), роботодавці –підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності. Виду діяльності та господарювання, є страхувальниками. Страхувальники зобов’язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Частиною 1 статті 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» № 400/97-ВР від 26.06.1997р. (далі – Закон № 400), платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Розділом 4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. № 21-1, зареєстрованої Міністерством юстиції України 16.01.2004р. за № 64/8663 (далі Інструкція № 21-1) та Законом України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» № 400/97-ВР від 26.06.1997р. визначений розмір страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування для роботодавців –підприємств, установ, організацій, який складає 33,2 % від суми фактичних виплат на оплату праці працівників та 2 % страхових внесків утримуються з доходу найманих працівників у вигляді заробітної плати підприємства, установи, організації, в залежності від суми цього доходу.
Строк сплати страхових внесків визначений частиною 6 статті 20 Закону, згідно з якою страхові внески, нараховані за відповідний базовий період, який дорівнює календарному місяцю, сплачуються не пізніше ніж через 20 календарних днів від дня закінчення цього періоду, тобто до 20 числа звітного місяця.
Статтею 20 Закону № 1058, розділом 5 Інструкції Про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 13.12.2003р. № 21-1 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004р. під № 64/8663 (далі – Інструкція 21-1) встановлено, що нараховані страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місяця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були назначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкової суми з їх банківських рахунків не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески. Розмір місячного страхового внеску повинен бути не менше мінімального розміру страхового внеску з кожний місяць, у якому платник мав чистий дохід, на 33, 2%. Вказана сума підлягає сплати у строк протягом 10 календарних днів отримання акту на рахунок Управління Пенсійного фонду.
Суд критично ставиться до заперечень відповідача на позов, яки обґрунтовані тим, що у зв’язку з тяжким фінансовим станом підприємства відсутня можливість здійснювати стабільно виплату заробітної плати, а також у зв’язку з тим, що працівникам підприємства заробітна плата не сплачувалася у повному обсязі, у підприємства відсутні зобов’язання щодо сплати страхових внесків.
Зобов’язання відповідача щодо сплати страхових внесків прямо випливає з норм Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»
Згідно статті 20 Закону № 1058, страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.
При цьому в разі здійснення протягом базового звітного періоду виплат (виплати доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, страхувальники одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати (дохід).
У разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати (доходу) та одночасної сплати відповідних авансових платежів виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється в пропорційних розмірах у порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду.
Згідно пункту 8 частини 8 Інструкції 21-1, суми страхових внесків своєчасно не сплачених страхувальниками, вважаються простроченою заборгованістю по сплаті страхових внесків. Органи Пенсійного фонду України направляють страхувальниками, що мають заборгованість, вимоги про її сплату.
Управлінням Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя направлена на адресу відповідача вимога № Ю-752 від 04.08.2010р., суми недоїмки протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки, страхувальник зобов’язаний сплатити.
Як підтверджено матеріалами справи вимога отримана відповідачем 13.08.2010р. (а.с. 9)
Отже, у порушення зобов`язань по сплаті страхових внесків, відповідач суму заборгованості по страховим внесках у розміри 29312,48 грн., не сплатив.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед Управлянням Пенсійного фонду у Гагарінському району міста Севастополя по сплаті страхових внесків, станом на 01.10.2010р. склала 29312,48 грн., з яких 33,2% - 27210,83 грн. - збір із суми фактичних виплат на оплату праці працівників, та 2% - 2101,65 грн. збір із суми загального оподатковуваного доходу, нарахованого працівнику, відповідно до умов трудового договору.
Відповідно частини 15 статті 106 Закону № 1058, строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується. Тобто позивачем Управлінням Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополі, строк звернення до суду порушений не був.
Враховуючи вищевикладене, аналізуючи діюче законодавство України, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя щодо стягнення заборгованості по страховим внескам підлягають задоволенню, сума заборгованості стягненню.
Постанова складена у повному обсязі та підписана в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 07.03.2011 року
Керуючись статями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора Гагарінського району м. Севастополя, задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства “Конструкторське бюро «Радіозв’язку” (юридична адреса: 99053, м. Севастополь, вул. Вакуленчука, 29, р/р 26001150000015 в Філії Київського АКБ “Правекс-банк”, МФО 324979, код ЕДРПОУ 14309020) на користь Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі міста Севастополя (юридична адреса: 99059, м. Севастополь, вул. Героїв Сталінграду, 56, СМВ № 4548 ВАТ “Державний Ощадний Банк України”, МФО 384027, код ЄДРПОУ 22275002) заборгованість у розмірі 29312 (двадцять дев’ять тисяч триста дванадцять) грн. 48 коп., з яких 27210 (двадцять сім тисяч двісті десять) грн. 83 коп. - збір із суми фактичних виплат на оплату праці працівників (на р/р 25608705100212), 2101 (дві тисячі сто одна) грн. 65 коп. збір із суми загального оподатковуваного доходу, нарахованого працівнику, відповідно до умов трудового договору (на р/р 25604705100313).
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтєю 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя підпис О.В. Мінько
З оригіналом згідно
Суддя О.В. Мінько