Судове рішення #13826578

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ


ПОСТАНОВА

Іменем України




12.01.11Справа №2а-3839/10/2770


м. Севастополь

14 год. 50 хв.

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

головуючого судді - Мінько О.В.;

  при секретарі - Трігуб Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя   до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримсевреставрація" про  стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя звернулось до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кримсевреставрація »  про стягнення заборгованості у сумі 72,59 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем пенсійного законодавства України щодо сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 23.12.2010р. відкрито провадження в адміністративній справі.

Ухвалою від 23.12.2010р. закінчено підготовче провадження і справа призначена до судового розгляду.

Представник позивача у судове засідання не з’явився, до початку розгляду справи надав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Відповідач  Товариства з обмеженою відповідальністю «Кримсевреставрація» у судове засідання повноважного представника не направив, про причини неявки представника суд не повідомив, письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються та витребувані документи не надав, про час та місце судового розгляду повідомлений у встановленому законом порядку, за адресою, зазначеною у позові, про що свідчить поштове повідомлення, прикладене  до матеріалів справи (а.с.35).

Оскільки до повноважень адміністративних судів не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб – учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій, суд вважає, що примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, які повернуті органами поштового зв’язку з позначками „за закінченням терміну зберігання”, „адресат не значиться” і таке інше, можуть вважатися належними доказами виконання адміністративним судом обов’язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.

Відповідно до частини другої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представників сторін, або неповідомлення ними про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи.

За таких обставин, враховуючи те, що сторони викликались у судове засідання, але в судове засідання не з’явилися, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність сторін за наявними в ній матеріалами.

Суд, встановивши обставини по справі, дослідивши матеріали справи, вважає позов обґрунтованим та підлягаючим задоволенню.

Встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Кримсевреставрація» (далі ТОВ «Кримсевреставрація»), має державну реєстрацію, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності – юридичної особи, та внесений в єдиний державний  реєстр підприємств та організацій України.

ТОВ «Кримсевреставрація» зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.  

Згідно статей 14, 17 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне  страхування ” № 1058-VI від 09.07.2003р. (далі - Закон № 1058) підприємства, установи і організації,  створені відповідно до законодавства  України,  незалежно  від  форми   власності,   виду діяльності  та  господарювання,  об'єднання громадян,  профспілки, політичні партії та інші є страхувальниками: страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати  і сплачувати, у встановлені строки та у повному обсязі страхові внески.

Розділом 4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами  внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного Фонду  України від 19.12.2003р. № 21-1, зареєстрованої Міністерством юстиції України 16.01.04р. за              № 64/8663 (далі Інструкція № 21-1) та Законом України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування від 26.06.1997р. № 400/97-ВР, визначений розмір страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування для роботодавців – підприємств, установ, організацій встановлений розмір страхових внесків, який складає 33,2 % від суми фактичних виплат на оплату праці працівників та 2 % страхових внесків утримуються з доходу найманих працівників у вигляді заробітної платні підприємства, установи, організації, в залежності від суми цього доходу.

Відповідно до пункту 5.1.3 Інструкції, страхові внески нараховуються незалежно від джерел  їх фінансування,  форми,  порядку,  місця виплати та використання, а також  незалежно  від  того,  чи  були  зазначені  суми   фактично виплачені після їх нарахування до сплати.

Строк сплати страхових внесків визначений пунктом шостим статті 20 Закону, згідно якої страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Згідно з пунктом 5.1.4. розділу 5 Інструкції № 21-1 нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.

Відповідно до положень підпункту 2 пункту 9 статті 106 Закону № 1058 за несвоєчасну сплату до органів Пенсійного фонду України страхових внесків застосовуються фінансові санкції залежно від строку затримки платежу в розмірі: 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;             20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Відповідно до статті 106 Закону  № 1058 суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках. Передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі-недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Нарахування пені, починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником, або з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку перерахування (зарахування) відповідних сум, до дня їх фактичного перерахування (зарахування) банками та організаціями, які здійснюють виплату і доставку пенсій. Про нарахування пені та накладення штрафів передбачених частинами дев`ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій. Суми пені та штрафі підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач своєчасно не сплатив страхові внески за період травень-вересень 2005 року у розмірі 2902,51.

Рішенням Господарського суду м. Севастополя від 22 вересня 2008 року з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кримсевреставрація» стягнуто на користь Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя заборгованість по сплаті суми фінансових санкцій, застосованих рішенням № 142 від 25.02.2008р. за несвоєчасну сплату страхових внесків за період травень-вересень 2005 року у розмірі 2902,51 грн.

На виконання вимог пункту 13 статті 106 Закону № 1058, начальником Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя винесено рішення № 828 від 02.10.2009р. про нарахування пені за період з 04.10.2008 р. до 01.09.2009 р. на суму 72,59 грн.

Вказане рішення направлено на адресу боржника, що підтверджується наданою позивачем копією поштового конверту, яке було повернуто відділенням поштового зв`язку з позначкою «за закінченням терміну зберігання».

В порушення зобов`язань за своєчасну сплату страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, передбачених чинним законодавством України, відповідач суму нарахованої пені у розміри 72,59 грн. не сплатив.

Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед Управлінням Пенсійного фонду у Ленінському району міста Севастополя складає 72,59 грн.

Згідно статті 106 Закону № 1058 органи Пенсійного фонду звертаються у встановленому законом порядку і пред’являють вимогу про сплату недоїмки до відповідного відділу державної виконавчої служби, а також  мають право звернутися до суду або господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У вказаних випадках, передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.

Також, відповідно частини 15 статті 106 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне  страхування ” № 1058-VI від 09.07.2003р, строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Враховує зазначене, суд дійшов висновку, що заборгованість по сплаті нарахованої пені у розмірі 72,59 грн., застосовану рішенням Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя № 828 від 02.10.2009 р. за несвоєчасну сплату страхових внесків - підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, а позовні вимоги - задоволенню.

Постанова складена та підписана в порядку частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 17.01.2011 р.

Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя, задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Кримсевреставрація”            (вул. Івана Голубця, буд. 55 в м. Севастополі, р/р 26004054901247, в Приватбанк, МФО 384436, ЄДРПОУ 32747770) на користь Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя (р/р 256022 в СМВ № 4548 ВАТ “Державний Ощадний банк України, МФО 384027, ЄДРПОУ 22274991, юридична адреса вул. Карантинна, 16 -. 56 в м. Севастополі) заборгованість в сумі 72 (сімдесят дві) грн. 59 коп.

Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду  шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Для суб`єкта владних повноважень 10 денний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту повідомлення його про можливість отримання копії постанови безпосередньо у суді.  

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Постанова не набрала законної сили.

Суддя                                                                      О.В. Мінько

                                                                        


                                                                      

                                                                        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація