Судове рішення #13820919

Справа № 2-2710/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

6 серпня 2009 року Оболонський районний суд м. Києва

у складі головуючого судді Махлай Л.Д.

при секретарі Москаленко І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1, яка діє в своїх інтересах та в інтересах неповнолітніх ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ОСОБА_4, 3-тя особа: Оболонська районна у м. Києві державна адміністрація, про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням,

встановив:

у квітні 2009 року позивачка звернулась до суду з даним позовом.

В обгрунтування позову зазначала, що ОСОБА_5, який є її батьком, разом з дружиною та двома дітьми на підставі ордеру вселений у квартиру АДРЕСА_1.

За час проживання у квартирі склад сім’ї змінювався. 14.01.2000 року вона вдруге вийшла заміж за відповідача, якого було зареєстровано за спірною адресою.

Станом на 2003 рік і по сьогодні за спірною адресою зареєстровані вона з доньками та відповідач, шлюб з яким вона розірвала у вересні 2008 року.

З 31.01.2008 року і по теперішній час відповідач у вказаній квартирі не з’являється, вона його з квартири не виганяла і не перешкоджала йому у користуванні житлом за місцем реєстрації, замків на вхідних дверях вона не міняла і ключі від квартири у нього не забирала, до ЖЕК та органів міліції відповідач з приводу чинення йому перешкод у проживанні не звертався, участі у сплаті комунальних послуг він не бере.

У зв’язку з викладеним просила визнати відповідача таким, що втратив право користування спірною квартирою.

У судовому засіданні позивачка підтримала позов з підстав, викладених в позовній заяві та просила його задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з’явився, про день і час розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Оскільки позивач не заперечує проти заочного розгляду справи, а відповідач належним чином повідомлений про день та час розгляду справи суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи.

3-я особа подала заяву, у якій просила розглянути справу без їх участі.

Суд, заслухавши пояснення представника позивачки, дослідивши матеріали справи, Прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що відповідно до ордеру на жиле приміщення № 52670 серія Б від 13.03.1989 року квартира АДРЕСА_2 надана ОСОБА_5 на сім’ю з 4-х осіб, включаючи позивачку.

Надалі склад сім’ї змінився. На час розгляду справи у спірній квартирі зареєстровані позивачка, її неповнолітні діти ОСОБА_2, ОСОБА_3 та відповідач, що підтверджується довідкою ф. 3.

Відповідач був зареєстрований у спірну квартиру 18.05.2000 року у зв’язку з одруженням з позивачкою. Проте, 30.09.2008 року шлюб між сторонами розірвано, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу.

Згідно ст. 71 ЖК України за тимчасово відсутнім членом сім’ї наймача зберігається право користування жилим приміщенням протягом 6 місяців.

З лютого 2008 року відповідач залишив спірну квартиру та з того часу в ній не проживає без поважних причин, витрат на утримання квартири не несе, що крім пояснень позивачки у попередньому засіданні, представника позивачки у судовому засіданні підтверджується актом від 26.03.2009 року (а.с. 13), довідкою ЖЕК-0508 від 05.03.2009 року та довідкою Оболонського РУГУ МВС України у м. Києві 20.03.2009 року про те, що відповідач не звертався із заявами з приводу чинення йому перешкод у користуванні спірною квартирою, довідкою Центральної районної поліклініки Оболонського району від 03.04.2009 року про те, що відповідач не звертався за медичною допомогою з січня 2008 року за адресою свого місця реєстрації.

Крім того, судові повістки отримані відповідачем за адресою АДРЕСА_3.

За таких обставин суд приходить до висновку, що відповідач втратив право користування спірним жилим приміщенням, оскільки не проживає в ньому більше шести місяців без поважних причин.

На підставі викладеного та керуючись ст. 71 ЖК України, ст. ст. 10, 60, 88, 213-215, 224, 226 ЦПК України, суд

вирішив:

Позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_4 таким, що втратив право користування жилим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1.

Заяву про перегляд заочного рішення відповідачем може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене позивачем шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація