Судове рішення #1381581
Справа № 22- 1431 Головуючий в 1 інстанції - Феськов П

Справа № 22- 1431                                 Головуючий в 1 інстанції -  Феськов П.В.

Категорія №  40                                      Доповідач -  Шимків С.С.

 

                                               Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

 

                                   І  М  Е  Н  Е  М     У  К  Р  А  Ї  Н  И

              

                18 грудня  2007  року                                                               м. Рівне

 

      Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Рівненської області у складі:  головуючого   судді          --                         Василевича В.С.

                           суддів                                      -      Гордійчук С.О.,  Шимківа С.С.

     з участю секретаря судового засідання     -                      Чалої Н.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду цивільну справу за апеляційною скаргою відкритого акціонерного товариства “Укртелеком”  на рішення Млинівського районного суду від 26 жовтня 2007 року у справі за позовом ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства “Укртелеком” про поновлення тарифного розряду оператора електрозв”язку 1 класу та поновлення на роботі з попередніми умовами оплати праці, -

 

                                         в  с  т  а  н  о  в  и  л  а  :

 

            Рішенням Млинівського районного суду від 26 жовтня 2007 року задоволено позовну заяву ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства “Укртелеком” про поновлення тарифного розряду оператора електрозв”язку 1 класу та поновлення на роботі з попередніми умовами оплати праці.

            Їй поновлено тарифний розряд оператора електрозв”язку 1-го класу дільниці з маркетингу та організації послуг Млинівського цеху електрозв”язку № 6.

            Стягнуто з ВАТ “Укртелеком” на користь ОСОБА_1 різницю недоотриманої заробітної плати оператора електрозв”язку 1-го розряду (класу) за 8 місяців в сумі 768 грн. та 150 грн. витрат, пов”язаних з наданням правової допомоги.

            Не погодившись із рішенням суду, ВАТ “Укртелеком” подало на нього апеляційну скаргу, в якій зазначає, що судом неповно з”ясовано обставини, які мають значення для справи, допущено порушення норм матеріального та процесуального права.

            На їхню думку у суду не було правових підстав для поновлення позивачки на роботі. Судом помилково застосовано ст.ст. 96, 104 КЗпП України.

На підприємстві було проведено перетарифікацію робочих місць в центрі електрозв”язку. За її результатами було здійснено попередження та переведення позивачки на іншу роботу в порядку ч. 3 ст. 32 КЗпП України у зв”язку із змінами істотних умов праці в частині зміни кваліфікаційного розряду (класу), тому як перелік виконуваних робіт у співвідношенні до обсягу виконуваних робіт позивачкою не відповідав тарифікаційному розряду роботи оператора 1 класу згідно Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників електрозв”язку.

Суд не взяв до уваги доводи стосовно того, що позивачку не було понижено кваліфікаційний розряд, а було здійснено переведення на іншу роботу в порядку ч. 3 ст. 32 КЗпП із змінами істотних умов праці.

            Просять скасувати оскаржуване рішення суду та ухвалити нове рішення про відмову ОСОБА_1 у задоволенні її позовних вимог.

Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної  скарги, беручи до уваги пояснення учасників процесу, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає  задоволенню частково, а рішення суду скасуванню з ухваленням нового рішення з таких підстав.

Згідно ст. 303 ЦПК України під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє  законність і обгрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.

            Кожна сторона зобов”язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Статтею 213 ЦПК України встановлено, що рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим.

 Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом.

 Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.                     

            Проте, суд першої інстанції вказаних вимог закону належним чином не виконав.

Постановляючи рішення про задоволення позову, суд першої інстанції виходив з того, що відповідачем було порушено вимоги ст.ст. 96, 104 КЗпП України. На думку суду у відповідача не було підстав для пониження позивачці тарифікаційного розряду оператора електрозв”язку з 1 класу на другий.

             З таким висновком місцевого суду колегія суддів апеляційного суду погодитися не може.

            Судом встановлено, що позивачка перебуває у трудових стосунках з відповідачем з 1976 року.

У 1985 році їй присвоєно кваліфікацію оператора зв”язку 1 класу (а.с. 6).

У зв”язку із введенням в дію нових методичних рекомендацій щодо проведення тарифікації робіт у Рівненській філії ВАТ “Укртелеком”, на підставі наказу Рівненської філії від 27 липня 2006 року № 433, на підставі наказу ЦЕЗ № 2 м. Дубно від 13 грудня 2006 року № 261 начальником Центру електрозв”язку № 2, де працює позивачка, 19 грудня 2006 року було видано наказ № 151-к, яким позивачка у встановленому порядку була попереджена про пониження кваліфікаційного розряду та зміну істотних умов праці з 20 лютого 2007 року (а.с. 14).

Наказом № 23к від 20 лютого 2007 року вона була переведена на посаду оператора електрозв”язку 2 розряду. З даним наказом вона ознайомлена. Від переведення відмовилася, про що свідчить її підпис на згаданому наказі (а.с. 38).

Оцінивши зібрані докази в їх сукупності, колегія суддів приходить до висновку, що у відповідача дійсно було проведено перетарифікацію робочих місць в центрі електрозв”язку. За її результатами було здійснено попередження та переведення позивачки на іншу роботу в порядку ч. 3 ст. 32 КЗпП України у зв”язку із змінами істотних умов праці в частині зміни кваліфікаційного розряду (класу) та розміру оплати праці, оскільки перелік виконуваних робіт у співвідношенні до обсягу виконуваних позивачкою робіт не відповідав тарифікаційному розряду роботи оператора 1 класу згідно Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників електрозв”язку.

Частиною четвертою ст. 32 КЗпП України встановлено, що якщо колишні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 цього кодексу.

Дана норма Закону відповідачем не дотримана, у зв”язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню.

Розмір недоотриманої заробітної плати в сумі 768 грн. сторонами не оспорюється.

Виходячи з наведеного, суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про порушення відповідачем вимог ст.ст. 96, 104 КЗпП.

            Враховуючи те, що висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, суд припустився помилки в застосуванні процесуального та матеріального закону, постановлене ним рішення підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про задоволення позовних вимог з підстав, викладених вище.

Керуючись ст.ст. 303, 309, 314, 316 ЦПК України, на підставі ч. 3 ст. 32 КЗпП України, колегія суддів -

                                               в  и  р  і  ш  и  л  а    :

 

Апеляційну скаргу відкритого акціонерного товариства “Укртелеком” задовольнити.

Рішення Млинівського районного суду від 26 жовтня 2007 року скасувати.

            Позов ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства “Укртелеком” про поновлення тарифного розряду оператора електрозв”язку 1 класу та поновлення на роботі з попередніми умовами оплати праці задовольнити.

            Поновити ОСОБА_1 тарифний розряд оператора електрозв”язку 1-го класу дільниці з маркетингу та організації послуг Млинівського цеху електрозв”язку № 6.

            Стягнути з ВАТ “Укртелеком” на користь ОСОБА_1 різницю недоотриманої заробітної плати оператора електрозв”язку 1-го розряду (класу) за 8 місяців у сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень, 150 грн. за надання правової допомоги та в доход держави 51 грн. судового збору.

           Рішення апеляційного суду набирає законної сили негайно. Воно може бути оскаржене безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня його проголошення.  

 

 

            

         

          

             Головуючий - суддя                                                        В.С. Василевич 

         

 Судді:                                                                                 С.О. Гордійчук

 

      С.С. Шимків

 

 

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація