Справа № 2-3425\2009р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
30 червня 2009 року Оболонський районний суд м. Києва у складі: головуючого - судді Поліщук Н.В. при секретарі Ковалевській А.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
встановив:
22 травня 2009 року позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів в розмірі 1/4 частини його доходу на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, посилаючись на те, що з відповідачем перебували в зареєстрованому шлюбі з 14.02.2004 року до 21.06.2007 року. Від цього шлюбу мають неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. З червня 2006 року відповідач проживає окремо, будь-якої матеріальної допомоги на утримання сина не надає.
Позивачка в судове засідання не з’явилась, про день та час розгляду справи повідомлялась належним чином, звернулась до суду з заявою, в якій просить розглядати справу у її відсутність, підтримавши позовні вимоги в повному обсязі та не заперечує проти постановления заочного рішення у справі. Суд вважає можливим розглянути справу у відсутність позивачки.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суду не повідомив. Суд вважає за можливе розглянути справу у відповідності до ст. ст. 224, 225 ЦПК України на підставі наявних у справі доказів, оскільки позивачка не заперечує проти заочного розгляду справи, а від відповідача, який належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, відомостей про причини неявки не надійшло.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню у зв’язку з наступним.
Судом встановлено, що сторони перебували в зареєстрованому шлюбі з 14.02.2004 року до 21.06.2007 року. Від цього шлюбу мають неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає разом з матір’ю. Відповідач матеріальної допомоги на утримання сина не надає.
Правовідносини сторін, що виникли, полягають в обов’язку батьків утримувати своїх неповнолітніх дітей та праві позивачки при ухиленні відповідача від цього обов’язку на стягнення аліментів в судовому порядку.
Відповідно до вимог ст. ст. 180, 182, 183 ч. 1, 191 ч. 1 Сімейного Кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до вимог чинного законодавства встановлено визначення за рішенням суду аліментів у частці від заробітку або в твердій грошовій сумі.
При визначенні розміру аліментів суд враховує матеріальне становище сторін, інші обставини, що мають істотне значення для вирішення справи та вважає, що стягненню підлягають аліменти в розмірі 1/4 частини доходу відповідача.
Оскільки відповідач не виконує покладеного на нього законом обов’язку щодо утримання неповнолітньої дитини, то порушене право позивачки на отримання від
відповідача коштів на утримання неповнолітньої дитини - підлягає захисту, а позовні вимоги задоволенню.
Аліменти присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.
Згідно ст. 88 ЦПК України, з відповідача на користь держави підлягають стягненню державне мито в розмірі 51 грн. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 250 грн.
На підставі п.1 ст. 367 ЦПК України, рішення суду в межах суми платежу за один місяць підлягає обов’язковому негайному виконанню.
Керуючись ст. ст. 10, 15, 60, 88, 212-215, 218, 224-226, 367 п.1 ЦПК України, на підставі ст. ст. 2, 4, 84, 180-183, 191 СК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2. ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця М. Києва, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини доходу щомісячно, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 22.05.2009 року і до повноліття дитини.
Допустити негайне виконання рішення суду в межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави державне мито в розмірі 51 грн. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 250 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляди справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Апеляційному суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
СУДДЯ: Н.В.ПОЛІЩУК