ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
17 січня 2011 року № 2а-621/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1
доГолосіївського районного управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві
провідміну Наказу № 107 л/с від 06. 06 2008року
В С Т А Н О В И В:
13 січня 2011 року до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Голосіївського районного управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Київ про відміну наказу № 107 о/с від 06.06.2008 року щодо винесення догани за невихід на роботу.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, слід виходить з наступного.
Відповідно до частини 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави, зокрема, для залишення її без розгляду.
Відповідно до частини 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Законом України «Про судоустрій і статус суддів»від 7 липня 2010 року № 2453-VI (далі Закон № 2453-VI), який набрав чинності 30.07.2010 року, частину 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України викладено у новій редакції, відповідно до якої для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Частиною 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону № 2453-VI) встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Закон № 2453-VI не містить положень щодо застосування строків звернення до суду, встановлених до набрання чинності цим Законом, при оскарження рішень, прийнятих до набрання чинності цим Законом.
Виходячи з приписів частини 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, положення статей 99 та 100 КАС України підлягають застосуванню при вирішенні питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою позивача.
Як вбачається з адміністративного позову, звернення до суду обумовлено незгодою позивача з правомірністю та обґрунтованістю притягнення його до дисциплінарної відповідальності наказом відповідача № 107 о/с від 06.06.2008 року. Час прийняття даного наказу свідчить, що спірні відносини між сторонами заявленого позову виникли у червні 2008 року. При цьому в позовній заяві вказується, що про наявність спірного наказу відповідача позивач дізнався у січні 2009 року.
У зв’язку з цим матеріали позову повинні містити заяву позивача, передбаченою частиною 1 статті 100 та пунктом 5 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, про поновлення строку звернення до адміністративного суду. Однак дана заява в позовних матеріалах відсутня.
Таким чином, позовна заява ОСОБА_1 подана до суду 13 січня 2011 року, тобто після закінчення встановленого частиною 2 статті 99 КАС України (як в редакції, що діяла на час виникнення спірних відносин, так і в редакції Закону № 2453-VI) строку для звернення до адміністративного суду, без подання заяви про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду.
З огляду на вищенаведене позовну заяву слід залишити без розгляду.
Керуючись ч. 2 ст. 5, ч. 2 ст. 99, ст.ст.100,160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
У Х В А Л И В:
1. Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Голосіївського районного управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві про відміну Наказу № 107 л/с від 06. 06 2008року.
2. Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
3. Роз’яснити заявнику позову, що залишення позовної заяви без розгляду, не позбавляє його права звернутися до адміністративного суду в загальному порядку з заявою про поновлення строку звернення до суду з визначенням поважності причин пропуску строку звернення до суду.
4. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому надіслані після спливу терміну для оскарження даної ухвали. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Т.О. Скочок