Справа № 2-а-/0303/392/11
рядок статзвіту 2.19.6
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 березня 2011 року смт Іваничі
Іваничівський районний суд Волинської області
в складі: головуючого –судді Шумського А. А.
за участю: секретаря Вишневської Л.Л.
позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Іваничі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Рутковського Ігоря Сильвестровича інспектора ДПС Жовківського взводу про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаним позовом мотивуючи свої позовні вимоги тим, що 1 лютого 2011 року він керуючи службовим автомобілем НОМЕР_1 був зупинений відповідачем по справі який повідомив, що він здійснював рух автомобілем без належно оформленого дорожнього листа. На основі вказаного правопорушення ним було винесено постанову в справі про адміністративне правопорушення, якою накладено адміністративне стягнення у розмірі 425 грн.
З зазначеною постановою позивач не згідний посилаючись на те, що 1 лютого 2011 року він дійсно керував вище автомобілем, однак перед тим, як здійснювати рух він проходив передрейсовий огляду у Павлівській лікарняній амбулаторії. Про те, що лікар поставив на дорожньому листку невірну печатку його вини немає, а тому просить постанову в справі про адміністративне правопорушення скасувати, як таку що винесена незаконно.
В судовому засіданні позивач позов підтримав з підстав, зазначених в заяві та просить позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце судового засідання. Клопотань про відкладення розгляду справи від нього не надходило.
Суд, заслухавши позивача, дослідивши надані докази, приходить до висновку, що позов підлягає до повного задоволення.
В судовому засіданні встановлено, що Рутковським Ігорем Сильвестровичем інспектором ДПС Жовківського взводу 1 лютого 2011 року була винесена постанова серії ВС № 311181 якою на позивача накладене адміністративне стягнення штраф - 425 грн., адміністративне правопорушення передбачено ч. 1 ст. 126 КУпАП.
Як вбачається із дорожнього листка вантажного автомобіля 20 а від 1 лютого 2011 року позивач по справі проходив медичний огляд перед тим, як здійснювати рух автомобілем та був допущений до його керування, що підтверджується штампом Павлівської сільської лікарської амбулаторії. (а.с.6) Однак, позивач по справі не є належною посадовою особою, яка відповідає за дійсність печатки СЛА та яку слід визнати винною у вказаному правопорушенні.
Відповідно до ст. 71 ч. 2 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Однак відповідачем не було надано заперечення проти заявленим позовних вимог та не надано підтвердження законності винесеної постанови.
На підставі наведеного, суд вважає за доцільне постанову в справі про адміністративне правопорушення ВС № 311181 винесену 1 лютого 2011 року за правопорушення передбачене ст. 126 ч. 1 КУпАП на ОСОБА_1 скасувати.
Керуючись ст. ст. 17, 71 ч.2, 160, 163, 171-2 КАС України, ст. ст. 126 ч. 1, 293 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити повністю.
Визнати постанову по справі про адміністративне правопорушення ВС № 311181 від 1 лютого 2011 року про накладення стягнення на ОСОБА_1 у вигляді штрафу в розмірі 425 грн. - протиправною та скасувати.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя А. А. Шумський