Судове рішення #13785156

                                                     

          

                    

                                                                                                   Справа № 1519/2 –1328/11

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

04 лютого 2011 року Малиновський районний суд м. Одеси

у складі головуючого: судді Бобуйок І.А.

при секретарі –Орзіх Г.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини та визначення місця проживання дитини, за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, за участі третьої особи –Орган опіки та піклування Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради, про відібрання дитини та визначення її місця проживання, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 просить суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітньої доньки в розмірі 2000 грн. щомісячно, до досягнення дитиною повноліття та просить суд залишити проживати разом з нею її доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Неповнолітня донька –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає з матір’ю та перебуває на її утриманні. Відповідач добровільно не надавав матеріальну допомогу на утримання доньки.

ОСОБА_2 за зустрічним позовом просить суд відібрати дитину та визначити її місця проживання з ним.

В судовому засіданні позивачка змінила позовні вимоги, а саме зменшила розмір аліментів до 800 грн. про що надала письмову заяву в іншій частині залишила без змін та підтримала позов і просила його задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 змінені позовні вимоги визнав та надав суду письмову заяву.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини та визначення місця проживання дитини підлягають задоволенню повністю, з наступних підстав. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

У судовому засіданні встановлено, що шлюб між сторонами розірвано відповідно до рішення Малиновського районного суду м. Одеси від 20.07.2010 р. по справі № 2-4563/10.

Від шлюбу сторони мають малолітню доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Судом встановлено, що батьками неповнолітньої ОСОБА_3, згідно копії свідоцтва про народження НОМЕР_1 від 05.07.2007 р., є ОСОБА_2 та ОСОБА_1. У теперішній час батьки дитини проживають окремо, спільного господарства не ведуть. Дитина проживає разом з матір’ю, мати дитини здійснює догляд за нею, можливості матері по наданню утримання на дитину є обмеженими.  

Згідно ст. 182 СК України врахований стан здоров’я і матеріальне становище дитини, а також стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів. Також, суд враховує той факт, що на утриманні ОСОБА_2 не перебувають інші особи.

Згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно ст. 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

При визначенні розміру аліментів судом врахований той факт, що прожитковий мінімум на дитину віком до 6 років від 01.12.2010 року, відповідно до ст. 2 Закону України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати», складає 799 грн. Також  судом враховано, що батьки дитини мають рівні обов’язки з надання утримання дитини, оскільки згідно ч. 1 ст. 141 СК України мати і батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини. На підставі цього суд приймає визнання позову відповідачем та задовольняє вимоги позивачки.

Відповідно до п. 11 Постанови пленуму Верховного суду України від 18.12.2009  № 14 «Про судове рішення у цивільній справі», за змістом  частини  четвертої  статті 174 ЦПК у разі визнання відповідачем позову,  яке не суперечить  закону,  не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд у мотивувальній частині рішення може вказати лише про визнання позову та прийняття його судом.

У відповідності до ч. 2 ст. 184 СК України розмір аліментів,  визначений  судом  у  твердій  грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

Суд роз’яснює сторонам, що відповідно до ч. 1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.

Також органом опіки та піклування Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради було дано висновок про розгляд спору між батьками щодо визначення місця проживання малолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 р. н., яким  зазначено, що ОСОБА_2 згоден з визначенням місця проживання дитини разом з матір`ю та просить визначити порядок його участі у вихованні дитини, у зв’язку з чим орган опіки та піклування Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради вважає за необхідне визначити місце проживання малолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 р. н., разом з матір`ю –ОСОБА_1 та встановити порядок участі ОСОБА_2 у вихованні дитини щотижня у вівторок та п’ятницю з 18.00 год. до 20.00 год. Та щосуботи з 10.00 год. до 19.00 год.

Відповідно до ст. 19 СК України, орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок
щодо розв'язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.

Згідно до ст. 161 СК України, якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли
згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися судом. При вирішенні спору щодо місця проживання дитини суд бере до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особисту прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення

У зв’язку з тим, що ОСОБА_2 погодився відносно місця проживання дитини з матір`ю у нього перестали існувати підстави спору з ОСОБА_1 щодо визначення місця проживання дитини та її відібрання, тому суд вважає, що у задоволенні його позову потрібно відмовити.

На підставі вищевикладеного суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 щодо визначення проживання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, разом з нею підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 19, 141, 161, 180, 181, 182, 184, 191, 192 Сімейного кодексу України, ст. ст. 88, 130, 174, 208, 209, 212 –215 ЦПК України, СУД –

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини та визначення місця проживання дитини –задовольнити повністю.  

У задоволенні позовної заяви ОСОБА_2 до ОСОБА_1, за участі третьої особи –Орган опіки та піклування Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради, про відібрання дитини та визначення її місця проживання –відмовити повністю.

Визначити місце проживання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, разом із матір’ю –ОСОБА_1.

Стягнути з ОСОБА_2 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, в твердій грошовій сумі в розмірі 800 (вісімсот) гривень щомісячно, починаючи з 16 березня 2010 року до досягнення дитиною повноліття, тобто до 19 червня 2025 року.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір у розмірі 51 (п’ятдесят одна) гривня.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи у розмірі 120 (сто двадцять) гривень.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

                                                                         С У Д Д Я:

                                                  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація