Судове рішення #13769826


  

 Донецький окружний адміністративний суд

                 

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

              

 17 лютого 2011 р.                                                       Справа № 2а/0570/1760/2011  

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17



Суддя Донецького окружного адміністративного суду Голуб В.А., ознайомившись з позовною заявою фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську Донецької області про скасування вимоги № ф-220 01.11.2010 року, -

ВСТАНОВИВ

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську Донецької області про скасування вимоги № ф-220 01.11.2010 року.

Відповідно до частини 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України змінами, внесеними Законом України 07 липня 2010 року № 2453-VІ) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно з ч. 2 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної розгляду вирішення справи.

Частиною 5 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

Як вбачається з позовної заяви, спірну вимогу прийнято 01.11.2010 року. Позовну заяву згідно штампу кореспонденції судом отримано 01.02.2011 року (здано на пошту 18.01.2011 року).

Щодо клопотання позивача про поновлення строку, встановленого для звернення з позовною заявою, то заявник не надав суду наявні докази поважних причин пропуску цього строку. Суд не приймає посилання позивача на те, що випадково на робочому знайшов оскаржувану вимогу у якості поважної причини для поновлення строку звернення до суду. Вказані обставини не можуть вважатися належними підставами для поновлення пропущеного строку. Тому у даній справі суд не знаходить підстав для поновлення строку звернення до суду, оскільки строк звернення до суду пропущено без поважних причин.

Згідно з частиною 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Таким чином, суд дійшов висновку, що оскільки позивачем поданий позов після закінчення строку, встановленого частиною 2 статті 99 одексу адміністративного судочинства України, та у суду відсутні підстави для поновлення пропущеного позивачем строку, позовну заяву слід залишити без розгляду.

Відповідно до частини 7 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України копія ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надсилається особі, яка подала позовну заяву, разом позовною заявою та усіма доданими до матеріалами.

         Керуючись частиною 2 статті 99, частиною 1 статті 100, частинами 7, 8 статті 107, статтями 160, 165, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Шахтарську Донецької області про скасування вимоги № ф-220 01.11.2010 року – залишити без розгляду.

Ухвала про залишення позовної заяви без розгляду може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної через суд першої який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка подає, до суду апеляційної  

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання ухвали.    

Суддя                                                                            Голуб В. А.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація