Судове рішення #13742164

                                                             Справа № 1519/2 –1920/11

   З А О Ч Н Е    Р І Ш Е Н Н Я

   І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

18 січня 2010 року Малиновський районний суд м. Одеси

у складі головуючого: судді Бобуйок І.А.

при секретарі –Орзіх Г.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Одесі цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Мрія-2»до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловою площею в гуртожитку, -

 В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_1, з вимогою про визнання відповідачки такою, що втратила право користування житловою площею в гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1. Зазначений гуртожиток знаходиться на балансі ТОВ «Мрія-2». В цьому гуртожитку з 07.04.1995 року зареєстрована відповідачка ОСОБА_1 З 2004 року вона жодного разу в гуртожитку не з'являлась, договір найму жилої площі ( ліжко-місце ) з нею не укладався, тобто за нею не закріплене ні ліжко-місце в кімнаті ні кімната в гуртожитку. Їй не видавався ні м’який, ні твердий інвентар. Особистих речей відповідачки в гуртожитку немає, комунальними послугами вона не користується, плата за проживання не нараховується та не сплачується. Інша адреса її місця проживання або перебування позивачу не відома. На підставі цього позивач вважає, що ОСОБА_1 втратила право користування жилою площею в гуртожитку та підлягає зняттю з реєстраційного обліку.

В судовому засіданні  представник позивача позовні вимоги підтримав.

Відповідачка ОСОБА_1 неодноразово в судове засідання не з’являлась, сповіщалась належним чином про причини неявки суд не повідомила. Суд, у зв’язку з неявкою відповідачки, відповідно до ст.ст. 224, 225 ЦПК України, враховуючи відсутність заперечень від представника позивача ухвалив слухати справу у порядку заочного розгляду.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, з наступних підстав.

Судом встановлено, що гуртожиток за адресою: АДРЕСА_1 знаходиться на балансі ТОВ «Мрія-2», що підтверджується санітарним паспортом (а.с.5 ).

Відповідно до довідки (виписки з домової книги про склад сім’ї та реєстрації) у вказаному гуртожитку зареєстрована ОСОБА_1 (а.с. 7). Відповідачка за адресою реєстрації не проживає, комунальними послугами вона не користується, її особистих речей в гуртожитку немає, плата за проживання не нараховується та не сплачується, інша адреса її місця проживання або перебування не встановлена. Зазначені обставини підтверджується актами, складеними за 08.04.2010 року, 10.11.2010 року, 09.12.2010 року, а також довідкою № 366/1 від 01.10.2010 року. Таким чином суд вважає встановленим, що відповідачка не проживає за адресою реєстрації більш ніж шість місяців.

Згідно з ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

Відповідно до ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування  жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

Відповідно до ст. 310 ЦК України фізична особа має право на місце проживання. Фізична особа має право на вільний вибір місця проживання та його зміну, крім випадків, встановлених законом. Відповідно до абзацу 6 ч. 1 ст. 3 Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, реєстрація –це внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації. Тобто правовою підставою для перебування на реєстраційному обліку є проживання чи перебування в житлі за певною адресою.

Згідно зі ст. 6 Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.

Враховуючи тривале непроживання відповідачки на спірній житловій площі, а також той факт, що судом не встановлено поважних причин її відсутності, суд дійшов висновку про втрату відповідачкою права користування житловою площею в гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1.

Суд, у зв’язку з неявкою відповідачки в судове засідання, в порядку ч. 4 ст. 169 ЦПК України, враховуючи відсутність відповідних заперечень від представника позивача, вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

Керуючись ст.ст. 29, 310, 317, 379, 391 ЦК України, ст. ст. 6, 7 Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”,  ст.ст. 1, 3, 10, 60, 61, 74, 169, 208, 209, 212, 213-215, 224-226 ЦПК України, СУД –

                                                               В И Р І Ш И В :

          

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Мрія-2»до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловою площею в гуртожитку - задовольнити.

Визнати ОСОБА_1 такою, що втратила право користування житловою площею в гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії, позивачем в загальному порядку, тобто рішення суду позивачем може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції  шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Відповідно до статей 231, 232 ЦПК України оскарження заочного рішення відповідачем в апеляційному порядку може мати місце лише в разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення та в разі ухвалення повторного заочного рішення судом першої інстанції. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

                                                                  С У Д Д Я:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація