Справа № 2-о-4/11/0502
Р І Ш Е Н Н Я
ІМ”ЯМ УКРАЇНИ
25 січня 2011 року. Амвросіївський районний суд Донецької області
у складі: головуючого - судді Толок Ю.М.
при секретарі - Лазебник С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Амвросіївка справу за заявою Войковської селищної ради Амвросіївського району про визнання спадщини відумерлою,
в с т а н о в и в :
14 вересня 2011 року заявник, Войковська селищна рада, звернувся із заявою про визнання спадщини у вигляді будинку АДРЕСА_1 ОСОБА_1 що померла ІНФОРМАЦІЯ_1, відумерлою, з переходом її у власність Войковської селищної ради за місцем відкриття спадщини. На обґрунтування своїх вимог заявитель вказує, що відповідно до вимог ст. 5 ЖК України весь житловий фонд смт. Войковський перебуває у віданні селищної ради і є власністю територіальної громади. Виконавчий комітет міської ради у межах і в порядку, встановлених законодавством України керує житловим господарством, забезпечує належний технічний стан, капітальний та поточний ремонти житлового фонду.
При обстеженні будинку АДРЕСА_1 встановлено, що в цьому будинку з моменту смерті власника ОСОБА_1 ніхто не проживає, присадибна ділянка заросла бур'яном, засипана сміттям, спадкоємців немає.
В судове засідання представник заявника Войковської селищної ради до суду не з'явився надавши заяву про розгляд справи у його відсутність. На позовних вимогах наполягав.
В судове засідання ОСОБА_2 до судового засідання не з’явився. Від нього надійшла заява про розгляд справи у його відсутність. Проти задоволення позовних вимог заявника не заперечує.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає вимоги обґрунтованими, і такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до вимог ст. 1277 ЦК України в разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_3. Про це свідчить копія актового запису про смерть № 500 від 26.05.1991 року. Її донька - ОСОБА_1, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 вступила в права власності. ОСОБА_2, син ОСОБА_1 в права спадщини не вступав, тобто спадкоємців немає.
ОСОБА_1 мешкала в будинку АДРЕСА_1 що їй належав на праві власності, після смерті її матері –ОСОБА_3. Після смерті власника в цьому будинку ніхто не мешкає, подвір'я заростає бур'яном, засипане сміттям. Спадщина відкрита з моменту смерті власника будинку в смт. Войковський. Пройшло більше року з дня відкриття спадщини, спадкоємців не виявлено.
Відповідно до вимог ст.ст. 1220 та 1221 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи, місцем її відкриття - останнє місце проживання спадкодавця. Тобто спадщина відкрилася з серпня 1997 року в смт. Войковський Амвросіївського району Донецької області.
З дня смерті ОСОБА_1 пройшло понад рік.
З вище вказаних підстав, суд вважає за можливе визнати спадщину ОСОБА_1, що померла у 1997 році, відумерлою і передати у власність територіальної громади смт. Войковської селищної ради.
На підставі ст.ст. 1220,1221, 1277 ЦК України, керуючись ст.ст. 60, 212, 213, 214, 215, 274 –278 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Визнати спадщину у вигляді будинку АДРЕСА_1 ОСОБА_1 що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с Свердлове Гірницького району м. Макіївки Донецької області, в і д у м е р л о ю і передати її у власність територіальної громади Войковської селищної ради.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Амвросіївський районний суд.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: