Справа №22ас/1799 Головуючий у 1 інстанції Невмержицький С.С.
категорія 31 Доповідач Кашапова Л.М.
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2006 року
Апеляційний суд Житомирської області в складі:
головуючого - Кашапової Л.М.
суддів - Плотіциної Н.А., Омельчука М.І.
при секретарі - Константіновій І.А.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в Овруцькому районі Житомирської області, управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області, обласного центру з нарахування і виплати пенсій та допомоги головного управляння праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації про стягнення невиплачених коштів, передбачених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"
за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області на постанову Овруцького районного суду від 11 квітня 2006 року -
встановив:
В серпні 2005 року ОСОБА_1 звернулася в суд з вказаним позовом, в якому просила стягнути з відповідачів заборгованість по виплатах, передбачених ст.ст.37,39 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", за період з 01.07.2002 року по 01.07.2005 року, яка становить 17484грн. 00коп.
Постановою Овруцького районного суду від 11.04.2006 року позов задоволено частково.
Стягнуто на користь позивачки: з обласного центру з нарахування і виплати пенсій та допомоги головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації допомогу у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва в сумі 2914грн. 00коп., з управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення в сумі 14570грн. 00коп.
В позові до управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації відмовлено за безпідставністю.
В апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області просить рішення суду скасувати, а справу направити на новий розгляд, посилаючись на те, що суд не дав належної оцінки зібраним по справі доказам та неправильно застосував норми матеріального і процесуального закону, а тому висновки суду не відповідають дійсним обставинам справи.
Розглянувши справу в межах, визначених "ст.195 КАС України, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню.
Розмір виплат, передбачених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", визначений постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року № 836 "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що відповідає вимогам ст.ст.62,67 даного закону.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції проігнорував вимоги ст.2 Закону України від 13.12.2001 року "Про встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2002 рік", згідно якої до прийняття Верховною Радою України змін до законів, у нормах яких для розрахунків застосовується мінімальна заробітна плата, Кабінет Міністрів України здійснює перегляд цих норм, виходячи з реальних можливостей видаткової частини Державного бюджету України на поточний рік.
Отже, в межах існуючих фінансових можливостей держава гарантує виплату окремих видів компенсацій і допомоги, в тому числі і тих, що є предметом позову, у розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року №836, і позивачка отримувала доплати до заробітної плати протягом спірного періоду у визначеному розмірі щомісячно /а.с.4,5/.
За даних обставин, оскільки судом порушені норми матеріального закону і це призвело до неправильного вирішення справи, постанову суду в частині стягнення коштів з управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі та з обласного центру з нарахування і виплати пенсій та допомоги головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації слід скасувати на підставі п.З ч.І ст.202 КАС України і ухвалити нову постанову про відмову в позові до цих установ за безпідставністю позовних вимог.
Оскільки позивачка звільнена від сплати судового збору відповідно до п.18 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито", судовий збір в розмірі 174грн.84коп. слід віднести за рахунок держави.
Керуючись ст.ст.198,202,205 ч.2,207 КАС України, апеляційний суд -
постановив :
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області задоволити частково.
Постанову Овруцького районного суду від 11 квітня 2006 року скасувати в частині стягнення з обласного центру з нарахування і виплати пенсій та допомоги головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації 2914грн. та з управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області 14570грн.
Ухвалити нову постанову про відмову ОСОБА_1 в
задоволенні позову до управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області та обласного центру з нарахування і виплати пенсій та допомоги головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації про стягнення коштів, передбачених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за безпідставністю.
В решті рішення залишити без змін.
Судовий збір в сумі 174грн. 84коп. віднести за рахунок держави.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення.
Постанова може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного Суду України протягом одного місяця з дня набрання законної сили.
Головуючий Судді