Справа №22-515 Головуючий у 1 інст.Музичук Н.Ю.
Доповідач - Собіна І.М.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 травня 2007 року м.Рівне
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Рівненської області в складі:
Головуючого судді Собіни І.М.
Суддів Оніпко О.В., Ковалевича С.П.
При секретарі судового засідання Сеньків Т.Б.
З участю сторін та представників, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне цивільну справу за апеляційною скаргою представника позивача ОСОБА_1- ОСОБА_3. на рішення Рівненського міського суду від 2 березня 2007 року в справі за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про оспорювання батьківства,
встановила:
Рішенням Рівненського міського суду від 2 березня 2007 року * ОСОБА_1. в задоволенні позовних вимог відмовлено.
У поданій апеляційній скарзі представник позивача посилається на неповне з'ясування судом обставин, викладених в клопотанні від 1 березня 2007 року про призначення повторної експертизи.
Суд не викликав експерта для роз'яснення незрозумілих йому викладених в клопотанні обставин, що викликають сумнів в правильності висновку.
Призначаючи своєю ухвалою від 15 червня 2006 року судово-медичну експертизу в м. Києві, суд не розглянув поданого ними клопотання про проведення такої експертизи в м. Одесі.
Покликаючись на сумніви в результатах проведеної в м. Києві експертизи та у зв'язку з цим - права позивача на повторну експертизу просила скасувати ухвалу суду від 2 березня 2007 року
2
про відмову у задоволенні клопотання її довірителя від 1 березня 2007 року і постановити нову ухвалу про призначення повторної експертизи в Одеському обласному бюро судово-медичних експертиз. Скасувати рішення суду від 2 березня 2007 року і передати справу на новий розгляд.
Позивач та його представник в судовому засіданні апеляційну скаргу підтримали і дали пояснення в межах її доводів.
Відповідачка просила рішення суду залишити без зміни, а апеляційну скаргу відхилити.
Колегія суддів заслухавши доводи та заперечення сторін та представників, перевіривши матеріали справи прийшла до висновку про відхилення апеляційної скарги з таких підстав.
Згідно ч. 2 ст. 293 ЦГЖ України заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
У поданій апеляційній скарзі на рішення Рівненського міського суду, представник позивача заперечував проти ухвали суду від 2 березня 2007 року якою йому та його довірителю відмовлено у задоволенні клопотання про призначення повторної судово-медичної експертизи крові з використанням ДНК-аналізу на предмет кровного споріднення позивача ОСОБА_1. і дитини -ОСОБА_4, з проведенням експертизи Одеським обласним бюро СМЕ, посилаючись на те, що висновок експертизи Головного бюро СМЕ МОЗ України, що є у справі викликає сумніви в його правильності.
Обгрунтованих доказів, які б спростовували висновок експерта № 122/06-і, позивач та його представник суду не надали.
Частиною 6 статті 147 ЦПК встановлено, що висновок експерта для суду не є обов'язковим і оцінюється судом за правилами статті 212 цього Кодексу.
Частиною 1 статті 212 ЦПК встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Суд першої інстанції повно і об'єктивно дослідив у їх сукупності всі надані сторонами докази та висновок експертизи, дав їм
3
правильну юридичну оцінку і постановив обгрунтоване та законне рішення.
Вже у поданій до суду позовній заяві ОСОБА_1 просив суд призначити судово-медичну експертизу проведення якої просив доручити Одеському обласному бюро СМЕ до зони діяльності якої Рівненська область не відноситься.
Проведення експертизи експертом Головного бюро судово-медичної експертизи МОЗ України в м. Києві ніяким чином не вплинуло на правильність висновків суду першої інстанції.
Апеляційний суд визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, а апеляційна скарга не містить доводів щодо його незаконності та необґрунтованості, а тому підстав для його скасування не знаходить.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів,
ухвалила:
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_1- ОСОБА_3. відхилити, а рішення Рівненського міського суду від 2 березня 2007 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Сторони мають право оскаржити ухвалу апеляційної інстанції і рішення місцевого суду до Верховного Суду України протягом двох місяців починаючи з дня набрання законної сили цією ухвалою, з подачею касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.