Судове рішення #13721904

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


01 березня 2011 р. Справа № 2-а-302/11/2170

                              


Херсонський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді: Гомельчука С.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Новокаховського МВ УМВС України в Херсонській області до  ОСОБА_1 про примусове видворення за межі України громадянина Вірменії,

встановив:

 Позивач  звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить  видворити  за межі України громадянина Вірменії  ОСОБА_1  в  примусовому порядку.

Представником позивача надано суду клопотання  про розгляд справи без його участі,  В обгрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що  громадянин ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, прибув на територію України у приватних справах 19.12.2009. Після закінчення строку перебування в Україні відповідач до відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб з питань продовження терміну перебування в країні не звернувся, питання продовження терміну перебування на території України не вирішив.

Від відповідача  надійшло клопотання  про розгляд справи без  його  участі.

Згідно ч.4 ст.122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд  встановив наступне.

Відповідно до ч. 5 ст. 32 Закону України “Про правовий статус іноземців”, орган  внутрішніх  справ  чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово  видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави  вважати,  що  вони  будуть ухилятися від виїзду.

Згідно з ч. 4 ст. 50 КАС України громадяни України, іноземці чи особи без громадянства можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.

Судом встановлено, що ОСОБА_1  прибув  на  територію України   19.12.2009 в приватних справах, перед закінченням реєстрації на території Херсонської області  до ВГІРФО з питання  щодо  продовження терміну перебування на території України не звернувся. При перевірці   режиму перебування іноземних громадян на території України  встановлено, що громадянин Вірменії ОСОБА_1  порушив правила перебування іноземних громадян в Україні - проживав  без документів на право проживання  в Україні  та  за недійсними документами, термін реєстраційної картки закінчився. В  результаті чого складено протокол про адміністративне правопорушення від 20.07.2010 № 466617  за ч.1 ст. 203 КУпАП України  та  винесено постанову   про накладення адміністративного штрафу  в розмірі 340 грн. Штраф відповідачем не сплачено.

12.08.2010  Новокаховським ВМ  УМВС України в Херсонській області  згідно з п. 1 ст. 22 Закону України "Про правовий статус іноземців" прийнято рішення про видворення громадянина Вірменії  ОСОБА_1 за межі України, відповідач з вказаним рішенням був ознайомлений, про що надав 12.08.2010 розписку із зобов'язанням залишити територію України не пізніше 12.09.2010, проте   дане рішення не виконав, територію України не залишив, веде антигромадський спосіб  життя, зловживає  спиртними напоями, вчиняє хуліганські дії, навмисно ухиляється від виїзду, проживає в Україні без реєстрації та без документів на право проживання в Україні.

Таким чином, суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_1 ухиляється від виїзду з України після прийняття рішення про його видворення, в зв'язку з чим суд вважає заявлені позовні вимоги законними та обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Враховуючи вищезазначене керуючись ст. 8,  9,  12,  19, 122,  158 - 163, 167 КАС  України,  суд, -

постановив:

Позов задовольнити повністю.

Примусово видворити  з  України  ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення.  В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була  подана  у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили  після закінчення апеляційного розгляду справи.



Суддя                                                                                                                           Гомельчук С.В.

кат. 3.3

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація