Справа № 1-431/2009
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 червня 2009 року Святошинський районний суд м. Києва
в складі:
головуючого судді: Бандури І. С.
при секретарі: Ковальчук В .В.
з участю прокурора: Устименко О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Уфа, Башкирія, Російська Федерація, зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1, росіянина, гр. України, освіта вища, не одруженого, не судимого, підприємця, за ст. 172 ч.1 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні злочину передбаченому ст. 172 ч.1 КК України, що він являючись фізичною особою - підприємцем, використовуючи при цьому найману працю та володіючи повноваженями приймати найманих працівників на роботу ( поновлювати на роботі), звільняти їх з роботи або документально оформляти таке прийняття ( поновлення, звільнення), вирішувати питання щодо надання їм відпустки тощо, грубо порушив законодавство про працю.
В судове засіданні підсудний ОСОБА_1 та потерпілі ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 подали письмові заяви про закриття кримінальної справи у зв'язку з їх примиренням та відшкодуванням заподіяної шкоди.
Відповідно до ст. 46 КК України, особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона примирилася з потерпілим та відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.
Згідно ст.12 КК України злочином невеликої тяжкості є злочин, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років, або більш м'яке покарання.
ОСОБА_1 вчинив злочин передбачений ст. 172 ч.1 КК України, покарання за який передбачено виправні роботи на строк до двох років.
Згідно п. 2 ст. 7 КПК України, провадження в кримінальній справі може бути закрито судом у зв'язку з примиренням підсудного з потерпілим.
Відповідно до ст. 8 КПК України, за наявності підстав зазначених у ст. 46 Кримінального кодексу України, у справах, які надійшли до суду з обвинувальним висновком, суд у судовому засіданні виносить постанову про закриття справи.
Вислухавши підсудного, думку прокурора, який не заперечив проти закриття кримінальної справи в зв'язку з примиренням винного з потерпілим та враховуючи те, що ОСОБА_1 вперше вчинив злочин і дане діяння належить до злочинів невеликої
тяжкості, після вчинення злочину примирився з потерпілими відшкодував їм матеріальну та моральну шкоду, не заперечує проти закриття відносно нього даної кримінальної справи, а також те, що і ОСОБА_1 і потерпілі ОСОБА_6, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 подали письмові заяви суду про закриття кримінальної справи у зв'язку з їхнім примиренням, тому суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за дії передбачені ч.1 ст. 172 КК України та закрити кримінальну справу відносно нього у зв'язку з примиренням винного з потерпілим.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 7, 8 КПК України, ст. 46 КК України, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звільнити від кримінальної відповідальності за дії передбачені ч.1 ст. 172 КК України, а кримінальну справу про його обвинувачення за даною статтею провадженням закрити у зв'язку з примиренням винного з потерпілим.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 - підписку про невиїзд з постійного місця проживання - скасувати.
Апеляція на постанову суду може бути подана до Апеляційного суду м. Києва протягом семи діб з дня її винесення через Святошинський районний суд м. Києва.