Справа № 22/1414 Головуючий у 1 інстанції: Кузьменко Л.В.
Категорія 36 Доповідач: Головчук С.В.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 липня 2006 року Апеляційний суд Житомирської області в складі :
головуючого Головчук С.В.
суддів Худякова A.M., Невмержицької Т.І.
при секретарі Прищепі О.А.
з участю сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Новоград-Волинського міськрайонного суду від 18 травня 2006 року, -
встановив:
в березні 2006 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та на своє утримання. Вона зазначала, що з відповідачем перебувала в зареєстрованому шлюбі з 2.05.2004 року, від якого вони мають дочку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1. Посилаючись на те, що відповідач подав заяву до суду про розлучення та припинив надавати їй допомогу, працює та має постійний дохід, не має інших утриманців, просила стягувати аліменти на утримання дочки ОСОБА_3 в розмірі 1500 грн. та на своє утримання 500 грн. щомісячно до досягнення дитиною 3-х річного віку. В наступному позивачка змінила позовні вимоги та просила стягувати з відповідача аліменти у частці від його заробітку.
Рішенням Новоград-Волинського міськрайонного суду від 18 травня 2006 року позов задоволено частково. Постановлено стягувати щомісячно з ОСОБА_2 іменти на утримання дочки ОСОБА_3 в розмірі по 1/4 частини всіх видів доходу до досягнення повноліття та на утримання ОСОБА_1 в розмірі 1/8 частини всіх видів заробітку, починаючи з 30.03.2006 року до досягнення дитиною 3-х річного віку. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь держави 102 грн. судового збору.
В апеляційній скарзі відповідач ОСОБА_2 порушує питання про скасування рішення суду та ухвалення нового про відмову в позові про стягнення аліментів на утримання позивачки, на утримання дочки ОСОБА_3 просив стягувати по 1/12 частині доходу. Він зазначає, що суд не взяв до уваги його матеріальне становище, а саме: сплату кредиту, оплату всіх комунальних платежів, витрати на лікування. Зазначав, що позивачка отримує допомогу по безробіттю.
Позивачка ОСОБА_1 апеляційну скаргу не визнала, просила рішення залишити без змін.
Перевіривши законність та обґрунтованість рішення в межах доводів апеляційної скарги, суд вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню.
З матеріалів справи видно, що сторони розірвали шлюб в 2006 році. їх малолітня дочка ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 перебуває на утриманні позивачки.
Отже суд правильно вважав, що ОСОБА_1, незалежно від її матеріального стану має право на утримання від батька дитини до досягнення останньою трьох років та задовольнив позов на підставі вимог статей 80,84 СК України.
Разом з тим, при визначенні розміру аліментів на утримання позивачки, суд не врахував, що відповідач самостійно несе витрати по утриманню житла, в якому проживає ОСОБА_1 з дочкою. В позовній заяві позивачка просила стягувати на її утримання 500 грн. Враховуючи розмір заробітної плати відповідача та наведене вище, суд вважає, що рішення підлягає зміні в частині визначення розміру аліментів на утримання позивачки та зменшує його до 1/12 частини всіх видів заробітку.
Що стосується розміру аліментів на утримання дочки Юлії, то суд визначив його правильно з врахуванням вимог ст.182 СК (стан здоров'я та загальний матеріальний стан). Відповідач не має на утриманні інших осіб, яких він зобов'язаний утримувати, має постійний дохід. В цій частині рішення відповідає обставинам справи та вимогам закону, підстав для його скасування або зміни немає.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.80,84,182 СК України, ст.ст. 209, 303, 307, 312, 314, 316, 317 ЦПК України, суд
вирішив:
апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково.
Рішення Новоград-Волинського міськрайонного суду від 18 травня 2006 року змінити. Зменшити розмір аліментів стягнутих з ОСОБА_2 на утримання Дрофяк Наталії Петрів-ни з 1/8 до 1/12 частини всіх видів доходу.
В решті рішення залишити без змін.
Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення та може бути оскаржено до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня проголошення.
Головуючий Судді:.