АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2011 року м. Одеса
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі:
головуючого Артеменка І.А.,
суддів Градовського Ю.М.,
Черевка П.М.,
при секретарі Тегляєвій О.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Київського районного суду м. Одеси від 26 листопада 2010 року по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,-
встановила:
У січні 2010 року ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дітей, мотивуючи тим, що 15 березня 2002 року сторони зареєстрували шлюб. Від шлюбу у подружжя народилося два сини: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, які проживають разом з позивачкою. Відповідач ухиляється від виконання батьківських обов’язків, не надає матеріальну допомогу дітям, тому позивачка просила стягнути з відповідача на утримання дітей аліменти у розмірі 1/3 частини його заробітку щомісячно до їх повноліття.
Рішенням Київського районного суду м. Одеси від 26 листопада 2010 року позов задоволено частково, стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітнього ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, з 18 січня 2010 року по 16,5 % щомісячно від заробітку ОСОБА_2, а з 01 листопада 2010 року стягнуто з ОСОБА_2 на користь неповнолітніх ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти по 1/3 частині від заробітку щомісячно до їх повноліття.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить рішення суду першої інстанції скасувати в частині стягнення аліментів на утримання неповнолітнього ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ухвалити в цій частині нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову, посилаючись на порушення судом норм права.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, який доповів зміст рішення, яке оскаржено, доводи апеляційної скарги, межі, в яких повинні здійснюватись перевірка рішення, встановлюватися обставини і досліджуватися докази, вислухавши думку учасників процесу, колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу відхилити, з наступних підстав.
Відповідно до ст.308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу та залишає рішення суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням вимог матеріального та процесуального права.
Не може бути скасоване правильне по суті та справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Згідно ч.1 ст.303 ЦПК України під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених в суді першої інстанції.
Задовольняючи позовні вимоги частково, суд першої інстанції виходив з того, що відповідач ОСОБА_2 є батьком двох дітей, працездатний та має можливість надавати матеріальну допомогу на їх утримання, тому він повинен сплачувати аліменти.
Так, апеляційним судом встановлено, підтверджено матеріалами справи, що 15 березня 2002 року сторони зареєстрували шлюб, свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_1, видане Київським відділом реєстрації актів цивільного стану Одеського міського управління юстиції, актовий запис № 185. Від шлюбу подружжя мають синів ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, свідоцтво про народження серії НОМЕР_2, видане відділом реєстрації актів цивільного стану Київського районного управління юстиції у м. Одесі, актовий запис № 853, та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, свідоцтво про народження серії НОМЕР_3, видане Київським відділом реєстрації актів цивільного стану Одеського міського управління юстиції, актовий запис № 2162. Шлюбне життя у сторін не склалося. Діти мешкають разом з позивачкою, відповідач матеріальну допомогу на утримання сина ОСОБА_4 надає добровільно з січня 2010 року у розмірі 1/4 частини від заробітку щомісячно по жовтень 2010 року про що свідчать чеки, які є в матеріалах справи. Але матеріальну допомогу на сина ОСОБА_6 відповідач не надає, оскільки вважає що це не його син, у зв’язку з чим звернувся до Київського районного суду м. Одеси з позовом про виключення запису про батька з актового запису про народження дитини.
Згідно ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про те, що необхідно стягнути з відповідача на утримання дітей аліменти у розмірі по 1/3 частині від заробітку щомісячно до їх повноліття, оскільки відповідно до ст.180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
При цьому, визначаючи розмір аліментів, яки підлягають стягненню з ОСОБА_6, суд врахував ту обставину, що відповідач надає матеріальну допомогу на утримання старшого сина - ОСОБА_4 з січня 2010 року по жовтень 2010 року у розмірі 1/4 частини від свого заробітку щомісячно, а тому правильно зазначив у рішенні, що з 18 січня 2010 року на утримання молодшого сина - ОСОБА_6 слід стягнути 16,5 % щомісячно від заробітку ОСОБА_2, що становить половину від 1/3, яка підлягаєть стягненню на обоїх синів.
Доводи апелянта про те, що ОСОБА_6 не є його сином, а тому він не повинен сплачувати аліменти на його утримання, а також що він подав позов до суду про виключення його з актового запису у якості батька, не можуть бути прийняті до уваги, оскільки справа ще не розглянута та рішення по цій справі відсутнє, тому на даний час відповідач є батьком ОСОБА_6, про що свідчить свідоцтво про народження, де він записаний батьком, а тому зобов’язаний утримувати сина до повноліття.
Викладені в апеляційній скарзі доводи не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи по суті.
При таких обставинах, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції правильно встановлені фактичні обставини по справі, рішення суду відповідає вимогам ст. ст. 213, 215 ЦПК України, а тому не вбачає підстав для його скасування.
Керуючись ст.ст.303, 307 ч.1 п.1, 308, 313, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Київського районного суду м. Одеси від 26 листопада 2010 року залишити без змін.
Ухвала колегії суддів набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала колегії суддів може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня проголошення до суду касаційної інстанції.
Судді апеляційного суду Одеської області:
І.А. Артеменко
П.М. Черевко
Ю.М. Градовський