Справа 22/966 Категорія 36
Головуючий у суді 1 інст.:Василенко P.O. Доповідач у суді II інст.:Товянська О.В.
РІШЕННЯ Іменем України
19 липня 2006 року апеляційний суд Житомирської області в складі:
головуючого : судді Франовської К.С. суддів : Товянської О.В., Широкової Л.В.
при секретарі: Кадвнедь Т.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Коростишівського районного суду Житомирської області від 31 березня 2006 року,
встановив :
В січні 2006 року позивачка звернулась до суду із вказаним позовом. Після розірвання шлюбу колишній чоловік матеріальної допомоги не надає. Просила стягувати на утримання неповнолітньої дитини аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 300грн. щомісячно.
Рішенням Коростишівського районного суду Житомирської області від 31 березня 2006 року позов задоволено частково. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 250грн. щомісячно, починаючи з 27.01.2006р. і до повноліття. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. державного мита і 7,50грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення. Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць допущено до негайного виконання.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 ставить питання про зміну рішення та постановити рішення про стягнення з нього аліментів на утримання дитини в розмірі 120грн. Він не спроможний сплачувати такі значні кошти, як визначив суд. Апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що сторони мають неповнолітню дитину. Суд правильно визнав, що відповідач не надає коштів на її утримання.
Відповідно до ст.ст. 180-182 Сімейного кодексу батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно зі ст..65 Закону «Про бюджет на 2006 рік» на 2006р, затверджено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку, на місяць на дітей віком до 6 років: з 1 січня - 400 гривень, з 1 квітня - 410 гривень, з 1 жовтня - 418 гривень; від 6 до 18 років: у розмірі з 1 січня - 514 гривень, з 1 квітня - 527 гривень, з 1 жовтня - 536 гривень.
В даний час відповідач не працює. Проте ця обставина не повинна ущемлювати та зачіпати інтереси неповнолітньої дитини. Судом встановлено, що відповідач є працездатним. Він не надав доказів, що має певні обмеження і саме тому не може працювати. Додана медична довідка посвідчує діагноз та рекомендоване лікування.
За таких обставин суд першої інстанції прийшов до помилкового висновку про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі.
Оскільки відповідач не працює, апеляційний суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 1/4 від заробітку (доходу), але не менше, ніж передбачає законодавство про бюджет України та СК України.
В решті рішення відповідає вимогам закону.
Керуючись ст.ст.309,313,314,316 ЦПК України, апеляційний суд
рішив :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково. Рішення Коростишівського районного суду Житомирської області від 31 березня 2006 року змінити, визначивши розмір аліментів, які підлягають стягненню на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі % від заробітку (доходу), але не менше, ніж: передбачає законодавство про бюджет України та СК України. В решті рішення залишити без зміни.
Рішення набирає чинності з часу проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили ухвалою Апеляційного Суду.
Головуючий : Судді