Справа № 2-1354
2009 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 квітня 2009 року Святошинський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Троян Н.М.
при секретарі - Колісник К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Святошинської районної ради м. Києва, ОСОБА_2, 3-я особа: Головне управління юстиції м. Києва про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка у лютому 2009 року звернулась до Святошинського районного суду м. Києва з вищезазначеним позовом і просила визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 брата - ОСОБА_3, оскільки цей строк вона пропустила з поважних причин, доглядала за своєю матір’ю, яка страждає на гіпертонічну хворобу, тому вона змушена була фактично проживати по місцю її проживання для постійного догляду за матір’ю.
В судовому засіданні позивачка підтримала заявлені вимоги і просила визначити їй додатковий строк три місяці для подання заяви про прийняття спадщини, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.
Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилась, про час та місце слухання справи повідомлена належним чином, подала до суду заяву в якій не заперечувала проти задоволення позовних вимог та просила справу слухати у її відсутність, тому суд вважає за можливе слухати справу у їх відсутність.
Представник Святошинської районної ради м. Києва в судове засідання не з’явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином, подав до суду заяву в якій просив слухати справу без їх представника, та прийняти рішення на розгляд суду, тому суд вважає за можливе слухати справу у відсутність представника.
Представник третьої особи також в судове засідання не з’явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином, подали до суду пояснення в яких просили справу слухати у відсутність їх представника, та постановити рішення на розсуд суду, тому суд вважає за можливе слухати справу у їх відсутність.
Суд, вислухавши позивачку, дослідивши матеріали цивільної справи, вважає встановленими наступні обставини по справі.
Встановлено, що ОСОБА_1 - позивачка по справі являється рідною сестрою, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 (а.с. 8).
ІНФОРМАЦІЯ_2 відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_3, рідний брат позивачки (а.с. 5).
Відповідно до свідоцтва про право власності на житло, покійному ОСОБА_3 належала квартира АДРЕСА_1 (а.с. 7) та грошовий вклад в Ощадбанку України на суму 1660 грн. 72 коп. (а.с. 9).
12-ю Київською державною нотаріальною конторою в усній формі було відмовлено позивачці у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, оскільки був пропущений шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до вимог ст. 1271 ЦК України - для прийняття спадщини встановлюється строк у, 6 місяців, який починається у часу відкриття спадщини, а згідно з правилами ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Таким чином, суд вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позивачкою строк для прийняття спадщини пропущений з поважних причин, а тому вважає за необхідне визначити позивачці додатковий строк в три місяці для подання заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст. ст. 1233, 1270-1272 ЦК України, ст. ст. 11, 15, 60, 208, 209, 212-218, 226 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої в АДРЕСА_2, визначити додатковий строк в три місяці для подання заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження.