Судове рішення #13715763

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________________________________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

21 лютого 2011 р.           Справа № 2а/0270/203/11

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Поліщук Ірини Миколаївни,

при секретарі судового засідання:   Ткачук Вікторії Олексіївні  

за участю

прокурор: не з`явився

представників сторін:

позивача      :   Горобець Ю.С.

відповідача :   не з`явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Прокурора Щаргородського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного Фонду України в Шаргородському районі   

до:   Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2  

про: стягнення заборгованості та штрафу в розмірі 13745,81 грн.

ВСТАНОВИВ :

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом Прокурора Шаргородського районі в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Шаргородському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості та штрафу в розмірі 13745,81 грн.

Позов мотивовано тим, що внаслідок несплати коштів на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за відповідачем  рахується заборгованість по сплаті страхових внесків до управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі в сумі 13745 грн. 81 коп., яка підтверджується розрахунками сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за вересень - жовтень 2010 року, актом перевірки,  рішенням про застосування штрафу.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві, просила суд їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, жодних заперечень проти позову не надав. Копія ухвали про відкриття провадження у справі та копія ухвали про закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду на 09.02.2011р. отримані відповідачем 26.01.2011р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення 20503482 (а.с. 18). Повістка про виклик відповідача у судове засідання на 21.02.2011р. отримана відповідачем 15.02.2011р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення б/н (а.с. 36). Відповідно до ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства  України (далі - КАС України), адміністративна  справа  має  бути  розглянута  і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.  Згідно частини 4 статті 128 КАС України у  разі  неприбуття   відповідача   -   суб'єкта   владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про  причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.

Частиною 1 статті 49 КАС України встановлено, що особи, які   беруть   участь   у   справі,  мають  рівні процесуальні права і обов'язки. Відповідно до частини 2 зазначеної вище статті особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

З огляду на вищевикладене, суд вважає що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час, дату і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.

Прокурор в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не відомі, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить розписка, яка міститься в матеріалах справи (а.с. 33).

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази, що містяться в матеріалах справи, надавши їм юридичну оцінку, суд прийшов до висновку про задоволення позову з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_2, згідно свідоцтва НОМЕР_2 (а.с. 4), зареєстрована 08.06.1998 року Шаргородською районною державною адміністрацією Вінницької області як фізична особа-підприємець, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1

ФОП ОСОБА_2 зареєстрована в управлінні Пенсійного фонду України у Шаргородському районі і є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, регулюються Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІV від 09.07.2003 року, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин.

Згідно положень ч. 2 ст. 5 Закону № 1058- IV, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, виключно цим законом визначаються принципи та структура системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, коло осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, а також платники страхових внесків.

Як визначено статтею 1 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування,  сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне  страхування  відповідно  до цього Закону.

Частиною 6 статті 20 Закону України № 1058-IV, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, визначено, що страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період, не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.

Пунктом 6 ч. 2 ст. 17 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, передбачено, що страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески, а саме до 20 числа наступного за звітним місяцем.

Відповідачем у вересні – жовтні 2010 року до управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі подавались розрахунки сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (а.с. 6,7), що підлягають сплаті за зазначений вище період, в яких відповідачем самостійно визначалися загальні суми страхових внесків. Так, за вказаний період відповідачем самостійно визначено суму страхових внесків, що підлягає сплаті, у розмірі 236 грн. 07 коп., а саме:

- за вересень 2010 року сума страхових внесків, що підлягає сплаті становить 156,29грн. (а.с. 7);

- за жовтень 2010 року – 79,78грн. (а.с. 6).

Крім того, згідно акту перевірки № 20 від 07.10.2010р. (а.с. 8-16), ФОП ОСОБА_2 донараховано 13169,74грн. сум страхових  внесків, які підлягають сплаті, за не повідомлення УПФ України у Шаргородському районі про прийом на роботу фізичних осіб, які не зареєстровані в системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування.  

Також, за неведення в установленому порядку обліку сум заробітних плат, на які нараховуються страхові внески, за відсутність первинних документів, відповідно до п. 6 ч. 9 ст. 106 Закону України № 1058, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, рішенням від 07.10.2010р. № 254 (а.с. 17) до ФОП ОСОБА_2 застосовано штраф в розмірі 340,00 грн. Дане рішення отримане відповідачем 07.10.2010р., про що свідчить його підпис в даному рішенні (а.с. 17). На день розгляду справи відомості щодо оскарження чи скасування даного рішення у суду відсутні.

Згідно п. 2, п. 3 ст. 106  Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, суми  страхових  внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки,  визначені  статтею  20  цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках,  передбачених частиною третьою статті  20  цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і  стягуються  з  нарахуванням  пені  та застосуванням фінансових санкцій. Територіальні  органи  Пенсійного  фонду  за  формою  і  у строки,  визначені   правлінням   Пенсійного   фонду,   надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

На адресу відповідача надсилалась вимога про сплату боргу, а саме:

- № Ф 23 від 02.11.2010р. (а.с. 19), яку він отримав 06.11.2010р., про що свідчить повідомленням про вручення поштового відправлення б/н (а.с. 18). Відомості щодо оскарження чи скасування даної у суду відсутні.

Таким чином, станом на 08.12.2010 року загальна заборгованість ФОП ОСОБА_2 перед управлінням ПФУ у Шаргородському районі районі складає 13745 грн. 81 коп.,  що підтверджується розрахунками сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за вересень - жовтень 2010 року, актом перевірки,  рішенням про застосування штрафу.

В силу ч. 3 ст. 18 Закону України “Про загальнообов'язкове державна пенсійне страхування”, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, страхові  внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який  справляється  на   всій   території   України   в   порядку,  встановленому цим Законом.

Згідно ч. 3 ст. 106 вищевказаного Закону, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

В силу ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Згідно ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, підставою представництва  у суді інтересів  держави  -  наявність  порушень  або  загрози  порушень економічних,  політичних  та  інших  державних інтересів внаслідок протиправних  дій  (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються  у  відносинах між ними або з державою.

Відповідно до  ст. 60  Кодексу адміністративного судочинства України у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.  

Згідно із ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює  докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги відповідають дійсним обставинам справи, встановленим у судовому засіданні, сума, відображена в позовній заяві підтверджується належними доказами, а тому позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.    

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд-

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі заборгованість зі сплати внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування та штрафу в розмірі  13 745 грн. 81 коп. (тринадцять тисяч сімсот сорок п`ять гривень 81 коп.).

Судові витрати віднести на рахунок Державного бюджету України.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя                                                                                      Поліщук Ірина Миколаївна

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація