Судове рішення #13702120

Справа № 2а/1203/137/2011

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

                19.01.2011р.      Артемівський районний суд міста Луганська в особі судді Космініна С.О., розглянувши у  скороченому провадженні цивільну справу за адміністративним позовом  ОСОБА_1 до  Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м. Луганська, третя особа Головне управління Державного казначейства України в Луганській області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов’язання виплатити підвищення до пенсії як дитині війни, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати бездіяльність відповідача неправомірною щодо не нарахування та невиплати їй підвищення до пенсії згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», зобов’язати відповідача нарахувати  та виплатити йому підвищення до пенсії згідно вказаного Закону за період з січня по грудень 2010 р. в сумі 1702 гривень та в подальшому.

              Розгляд справи проведено у порядку скороченого провадження у відповідності із ст. 183-2 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.   

             Дані спірні відносини регулюються Законом України «Про соціальний захист дітей війни»(2195-15  у редакції від 18.11.2004 року чинний у 2009 році) (надалі Закон), ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».  

Згідно ч. 2 ст. 99 КАС України в редакції, що діяла раніше, для звернення до суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлювався строк в один рік з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав. Згідно змін, внесених до ст.99 КАСУ Законом України №2453-VІ  від 7.07.2010р., строк звернення до суду з адміністративним позовом за даними вимогами скорочено до 6 місяців. Оскільки даний закон суттєво звужує право особи на своєчасне звернення до суду, і разом зі  зміною в законодавстві позивач фактично позбавився можливості своєчасно звернутись до суду з вимогами про соціальні виплати в період за межами 6 місячного строку, то суд вважає необхідним, дотримуючись принципу верховенства права і вимог закону щодо застосування закону в часі, в даному випадку застосувати річний строк звернення до суду, який був встановлений ст. 99 КАСУ в редакції до 07.07.2010р..    

             Тому, позовні вимоги підлягають задоволенню за період з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року з наступних підстав:

            нарахування  та  виплата  у  2010  році дітям війни  підвищення до пенсії або щомісячного грошового довічного утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, повинні  здійснюватися  відповідно  до  норм  Закону.

У 2010 році Відповідач нараховував і виплатив Позивачу державну соціальну підтримку не на підставі  статті 6 Закону,  а відповідно до пункту 8 Постанови КМУ № 530 від 28.05.2008 року «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян»(надалі Постанова).

           Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над урядовими нормативними актами при вирішенні даного спору підлягає застосуванню стаття 6  Закону, а не Постанова.

            Враховуючи, що призначення і розрахунок пенсії за законом віднесено до компетенції відповідних відділень УПФУ, суд не має права перебирати на себе функції даного державного органу по здійсненню конкретних розрахунків, як слід  відсутні підстави для обчислення у постанові суду конкретного розміру пенсії  і виниклої заборгованості, позов в цій частині необґрунтований, задоволенню не підлягає.

           Стосовно позовних вимог про покладення на відповідача обов’язку в подальшому здійснювати позивачеві підвищення до пенсії, як дитині війни, у відповідності до ст.6 Закону, то такі позовні вимоги задоволенню не підлягають з тих підстав, що в судовому порядку підлягають захисту порушені права і неправомірними можуть бути визнані такі рішення, дії чи бездіяльність, які вже мали місце, а не ті, які можливо будуть виконані у майбутньому.

           Суд не вбачає підстав для покладення на відповідача обов’язку по здійсненню перерахунку та виплаті підвищення до пенсії з 1.01.2011р. по день ухвалення судового рішення, оскільки позивачем не доведено порушення відповідачем його прав в зазначений період.   

             Судові витрати підлягають стягненню  з  державного бюджету України в особі місцевого бюджету Артемівського району м. Луганська на користь позивача.

Керуючись ст. ст. 2, 17 , 18, 87, 94, 158-163, 183-2, 186  КАС України, ст. 6 Закону України «Про соціального захисту дітей війни», ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», суд -

П О С Т А Н О В И В:

          Позов задовольнити частково.

Визнати бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м. Луганська щодо невиплати  ОСОБА_1 підвищення до пенсії за віком як дитині війни  за період з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року на підставі статті  6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" (2195-15 у редакції від 18.11.2004 року) протиправною.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі міста Луганська здійснити перерахунок пенсії  ОСОБА_1,  з підвищенням її на 30 % мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого частиною 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та провести відповідні виплати за період з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року з урахуванням  фактично  отриманих позивачем сум.

            Стягнути з державного бюджету України в особі місцевого бюджету Артемівського району м. Луганська на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 3,40 грн..

            Постанова підлягає негайному виконанню.

            Постанова може бути оскаржена до Донецького  апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через  Артемівський районний суд м. Луганська протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Суддя:                                                                                                     С.О. Космінін


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація