НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 травня 2007 року справа № 2-891/2007 м. Нововолинськ
Нововолинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого Федонюк С.Ю.
при секретарі Навроцькій М.Р.
з участю позивачки ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1про надання додаткового строку для прийняття спадщини,-
встановив:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом про надання додаткового строку для прийняття спадщини. Свої вимоги обґрунтовує тим, що її мати, ОСОБА_2, померла ІНФОРМАЦІЯ_1, та батько, ОСОБА_3, помер ІНФОРМАЦІЯ_2. Після їх смерті залишилося спадкове майно, зокремаАДРЕСА_1, яка належала батькам позивачки на праві спільної сумісної власності. Однак у встановлений строк позивачка не подала заяву про прийняття спадщини в зв'язку з тим, що з 27 травня 2004 року по 30 березня 2007 року вона перебувала за межами України. Вважає ці причини пропуску строку для прийняття спадщини поважними і просить визначити їй додатковий строк.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги і пояснила, що вона бажає прийняти спадщину, але з поважних причин цього не зробила. Спадщина відкрилася внаслідок смерті батьків - ОСОБА_2та ОСОБА_3. Просить визначити їй додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
Суд, заслухавши пояснення позивачки, дослідивши письмові докази, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення в зв'язку з наступним.
Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_2. померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.6), ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 6).
АДРЕСА_1дійсно належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_3, ОСОБА_2, дана обставина підтверджена копією свідоцтва про право власності на квартиру (а.с. 10), витягом зі Спадкового реєстру (а.с. 12).
Як вбачається з копії закордонного паспорту (а.с. 18-20), позивачка з 27 травня 2004 року по 30 березня 2007 року перебувала за межами України.
В судовому засіданні встановлено, що після смерті спадкодавців ніхто із спадкоємців не подав заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини, та не прийняв спадщину.
У відповідності до ст. 1272 ЦК України суд може визначити спадкоємцеві, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Приймаючи до уваги, що позивачка на момент відкриття спадщини після смерті батьків не подала заяву про прийняття спадщини з поважних причин, оскільки перебувала за кордоном, інші спадкоємці не прийняли спадщину, позивачка має право на спадкування за законом квартири, яка належала померлим на праві спільної сумісної власності, тому суд визначає додатковий строк для прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст.21, 213, 214, 215 ЦПК України, на підставі ст.1272 ЦК України, суд,-
вирішив:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1додатковий строк для прийняття спадщини за законом, яка належить їй після смерті батьків, матері ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, та батька, ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 терміном 1 (один) місяць.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі апеляції до апеляційного суду у Волинській області протягом 20 днів після подачі заяви про оскарження рішення суду, яка подається протягом 10 днів після його проголошення.
Рішення суду набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.