Справа№2-551\07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2007 року Червоногвардійський районний суд міста Макіївки Донецької області у складі:
Головуючого: судді Дерев'янко А.В.
При секретарі: Галкіної О.М.
За участю представника позивача ОСОБА_1. Розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Макіївки цивільну справу за позовом ОСОБА_2до товариства з обмежаною відповідальністю "Експрес" про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку, компенсації, моральної шкоди, суд -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку, компенсації та моральної шкоди, посилаючись на те що, працювала у ТОВ "поліграфічне підприємство "Експрес" на посаді дізайнера-верстальника 7-го розряду комп'ютерного відділу з 11.11.2003 р. по 16.08.2006 р., була звільнена за власним бажанням за ст. 38 КЗпП України.
У день звільнення їй не була виплачена заробітна плата та не був прозведений розрахунок у порушення вимог ст. 116 КЗпП України.
Заборгованість по заробітній платі на момент звільнення складала 429,95 грн. До теперішнього часу заборгованість їй не виплачена.
Згідно ст. 117 КЗпП України при затримці виплати розрахунку при звільнені, підприємство зобов*язано виплатити середній заробіток за час затримки при звільненні по день фактичного розрахунку.
Таким чином, затримка виплати заробітної плати складає з серпня 2006 р. по січень 2007 p..
Середній заробіток згідно розрахунку позивачки складає 504,03 грн. З урахуванням обов*язкових виплат: 13 % прибуткового податку; 1 % соцстрах та 2 відсотки у пенсійний фонд до видачі щомісячно підлягає сума 445,93 грн.. Таким чином, з серпня 2006 р. по січень 2007 р. підлягає до сплати 2675,58 грн.
Просила суд стягнути вищевказану суму, а також стягнути на її користь моральну шкоду, у зв*язку із несвоєчасною виплатою заробітної плати відповідачем у розмірі 3000 грн, оскільки їй були спричинені моральні страждання, а саме вона неоднаразово зверталась до відповідача із проханням виплатити їй заборгованість, оскільки заробітна плата була єдиним її джерелом до існування, однак отримувала негативні відповіді, що спричиняло їй моральні страждання. Крім того, вона вимушена була займати гроші у своїх знайомих, що призвело до порушення її нормального життя.
У судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги в повному обсязі та просила суд їх задовольнити у повному обсязі.
Представник позивачки, ОСОБА_1., що діяв на підставі довіреності, теж підтримав позовні вимоги позивачки та просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача Русаков Ю.В., що діяв у судовому засіданні на підставі довіреності позовні вимоги позивача визнав частково, а саме не визнав вимоги до відповідача стосовно стягнення моральної шкоди та просив суд у цій частині позивачу відмовити, оскільки моральна шкода спричинена позивачу їм не доказана.
Суд, заслухавши пояснення позивачки, представника позивачки, представника відповідача, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.
Судом встановлено, що позивачка знаходилась у трудових відносинах з підприємством ТОВ "Поліграфічне підприємство "Експрес"з 11.11.2003 р. по 16.08.2006 р. на посаді дізайнера-верстальника 7-го розряду була звільнений за ст.38 КЗпП України
за власним бажанням» про що є відповідний запис у трудової книжки. Згідна, довідки підприємства у позивача була заборгованість по заробітній платі до часу звільнення у сумі 429,95 грн. Згідно розрахунку позивачку з яким погодився відповідач середньомісячна заробітна плата позивачки склала 445,93 грн..
Згідно зі ст. 117 КЗпП України, у разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені у ст.116 КЗпП України, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Відповідач своєчасно не розраховувася по виплаті заробітної плати з позивачко. До теперішнього часу
Середній заробіток згідно вищевказаного розрахунку складає 445, 93 грн. Період невиплати заробітної плати складається з серпня 2006 р. по січень 2007 р. З відповідача підлягає стягненню на користь позивачки 2675,58 грн. у повному обсязі.
Судом встановлено, що відповідачем були порушені законні права позивача, що призвело до моральних страждань, втрати нормальних життєвих з*язків, що вимагало від позивача додаткових зусиль для організації його життя, тому відповідно ст.237-1 КЗпП України суд з урахуванням доданих позивачем доказів стягує з відповідача на користь позивача моральну шкоду, частково, у розмірі 500 грн.
Крім того, з відповідача необхідно стягнути судовий збір на користь держави у розмірі 51 грн., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення у розмірі 30 грн. З відповідача підлягає стягненню судові витрати пов*язані із наданням позивачки юридичної допомоги у зв*язку із зверненням до суду із даним позовом, що згідно довідки юридичної фірми "Щит" складає 202, 00 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст..ст.. 116,117, 237-1 КЗпП України, ст..ст.. 5-7,10, 57-60, 208-209,212,215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Експрес" на користь ОСОБА_2 заборгованість по заробітній платі у розмірі 429 (чотириста двадцять дев*ять) гривень 95 копійок.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Експрес" на користь ОСОБА_2середній заробіток у зв*язку із затримкою виплати заробітної плати у розмірі 2675 (дві тисячі шістьсот сімдесят п*ять)гривень 58 копійок.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Експрес" на користь ОСОБА_2моральну шкоду у розмірі 500 (п*ятсот) гривень.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Експрес" на користь ОСОБА_2витрати на правову допомогу у розмірі 202 (двісті дві) гривні.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Експрес" витрати на інформаційно-технічне забезпечення у зв*язку із судовим розглядом у розмірі 30 (тридцяти) гривень.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Експрес" на користь держави судовий збір у розмірі 51 (п*ятидесяти однієї) гривні.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подано протягом 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження. Заява на апеляційне оскарження може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду.