Судове рішення #1368353
НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 квітня 2007 року                           справа 2-а-20-07        м. Нововолинськ

Нововолинський міський суд Волинської області під головуванням

судді                                                                       Федонюк С.Ю.,

при секретарі                                                        Навроцькій М.Р.,

з участю

представників- позивача                                    ОСОБА_1.,

відповідача                                                           Попової Л.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Нововолинського міського суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_2, треті особи на стороні позивача ОСОБА_1., ОСОБА_3, до виконавчого комітету Нововолинської міської ради про визнання рішення про відмову у постановці на чергу квартирного обліку неправомірним та зобов'язання виконавчого комітету взяти ОСОБА_2. на квартирний облік,

встановив :

2 березня 2007 року ОСОБА_2. звернувся в суд з адміністративним позовом до виконавчого комітету Нововолинської міської ради про визнання неправомірним рішення виконкому № 71 від 15.02.2007 року про відмову у постановці його з членами сім"ї на чергу квартирного обліку та спонукання відповідача поставити на облік як сім"ю, що потребує поліпшення житлових умов.

Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що він та його дружина і діти з народження проживали у АДРЕСА_1, однак права на дане жиле приміщення не мав, оскільки після смерті батьків дана квартира була подарована сестрі ОСОБА_4. З 1980 року працював на Нововолинській бавовно-прядильній фабриці, де стояв на обліку як потребуючий поліпшення житлових умов .За договором від 08.02.1993 р. працював на будівництві житлового будинку , в якому від БПФ повинен був отримати квартиру, однак у зв"язку з припиненням роботи фабрики і невиконанням умов зазначеного договору, житла не одержав. Протягом всього часу працював у АДРЕСА_1 та винаймав квартири в різних місцях у знайомих і родичів.    У 2006 році після повної ліквідації підприємства списки осіб, що

 

2

перебували на квартирному обліку, були передані у міськвиконком, однак сім"ї позивача у цих списках не виявилось. Після звернення в лютому 2007 році до міськвиконкому із заявою про постановку на квартирний облік, рішенням № 71 від 15 лютого 2007 року у постановці на чергу сім"ї позивача було відмовлено через відсутність законних підстав. Вважає, що відповідачем не враховано вимоги ст.ст.33,47 Конституції України, а також ст.ст.2,4 Закону України " Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання", якими передбачено, що реєстрація місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод або підставою для їх обмеження, і що місцем проживання людини є адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік. Тому вважає, що рішення виконкому №71 від 15.02.2007 р. є неправомірним і просить зобов"язати відповідача поставити його з сім"єю на чергу квартирного обліку як таких, що потребують поліпшення житлових умов.

Судом залучено до участі у розгляді справи в якості третіх осіб на стороні позивача повнолітніх членів сім"ї позивача ОСОБА_1. та ОСОБА_3.

В судовому засіданні представник позивача і третя особа на стороні позивача ОСОБА_1. позов підтримала і пояснила, що оскільки чоловік за тривалий час роботи на Нововолинській БПФ ( ВАТ "Нотекс") , будучи на квартирному обліку за № 65, не отримав згідно договору квартиру, тому не мають жодного власного житла, не мають можливості бути зареєстрованими тривалий час за певною адресою в м.Нововолинську. Відсутність дозволу власника квартири на прописку або реєстрацію за місцем фактичного проживання унеможливило офіційно зафіксувати факт проживання в даному населеному пункті. Постійно проживаючи, працюючи і навчаючи дітей у АДРЕСА_1 на умовах найму , набули право взяття їх на квартирний облік для отримання житла. Тому просить позов задовольнити.

Представник відповідача Попова Л.С. в судовому засіданні позов не визнала і пояснила, що рішенням виконкому ОСОБА_2 було відмовлено у взятті його з сім"єю на квартирний облік у зв"язку з відсутністю законних підстав, передбачених Постановою про правила обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов і надання їм житлових приміщень в Україні № 6 від 10.01.1985 p., затвердженою виконкомом Волинської обласної* ради та президії Волинської обласної ради профспілок. Згідно даної Постанови тривалість проживання, необхідна для прийняття на квартирний облік в м.Нововолинську,- не менше двох років з мінімальною нормою жилої площі на кожного члена сім"ї 6,5 кв.м, на 1 людину. Оскільки позивачем до заяви не було подано необхідних документів, що підтверджують факт наявності реєстрації у м.Нововолинську протягом 2 років, тому вважає відмову у взятті його з сім"єю на квартирний облік правомірною, просить в позові відмовити.

Пояснення представника позивача підтверджується показами свідків ОСОБА_5. та ОСОБА_6., даними в судовому засіданні,які ствердили, що позивач з дружиною та сином і дочкою протягом більш як п"яти останніх років  постійно проживають у квартирі батьків на АДРЕСА_1, яка належить на праві приватної власності ОСОБА_4., тривалий час працюють в місті, діти навчались та навчаються в міських учбових закладах. Сім"я ОСОБА_1 не має власного житла та не має можливості на даний час придбати квартиру.

Судом встановлено , що обставини, на які посилається позивач, підтверджуються також письмовими доказами, дослідженими в судовому засіданні, а саме - копіями трудових книжок позивача ОСОБА_2, його дружини ОСОБА_1. та сина ОСОБА_3. (а.с. ),які постійно працювали на підприємствах та організаціях в м.Нововолинську, копіями свідоцтв про народження дітей (а.с.24-25), довідкою № 259 від 04.04.2007 р. Нововолинської гімназії про навчання ОСОБА_3.-дочки позивача (а.с. ), актом перевірки житлових умов по місцю фактичного проживання сім"ї позивача по АДРЕСА_1 (а.с.13), копією договора від 08.02.1993 р. між позивачем та Нововолинською БПФ про зобов'язання фабрики надати окрему квартиру позивачеві взамін відпрацювання ним на будівництві 74-квартирного жилого будинку (а.с. 14-15), довідкою про перебування позивача на квартирному обліку за № 65 на підприємстві станом на 06.08. 2003 р. (а.с.6), довідками про тимчасові реєстрації в м.Нововолинську та піднайом житла в с.Гряди позивачем із сім"єю (а.с.7-9). Витягом з реєстру прав власності на квартиру по АДРЕСА_1, яка належить ОСОБА_4. за спадщиною з 1996 року (а.с. 16). Довідка виконкому № 02-50/193 від 01.03.2007 р. (а.с. 10) свідчить про те, що позивач не перебуває на квартирному обліку і у списках обліку осіб, потребуючих поліпшення житлових умов , переданих до виконкому Нововолинським ВАТ "Нотекс" ОСОБА_2. не був включений . Згідно рішення виконкому Нововолинської міської ради № 71 від 15 лютого 2007 року (а.с.23) у взятті на кватирний облік йому було відмовлено з мотивів відсутності законних підстав.

Статтею 47 Конституції України передбачено, що кожен громадянин має право на житло. Держава створює умови, за яких кожен матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду.

Стаття 33 Контитуції гарантує кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, свободу пересування ,вільний вибір місця проживання.

Ст.ст.37,39 Житлового кодексу України та Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Украні, затверджених постановою РМ УРСР і Української ради профспілок за № 470 від 11.12.1984 р. (з послідуючими змінами) встановлено, що квартирний облік здійснюється за місцем проживання громадян у виконавчому комітеті міської Ради. Облік громадян, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, що мають житловий фонд і ведуть житлове будівництво або беруть пайову участь у житловому будівництві, може здійснюватися також за місцем роботи. Кожна сім"я може перебувати на квартирному обліку за місцем роботи одного з членів сім"ї (за вибором) та у виконкомі міської ради за місцем проживання.

 

4

Відповідно до ст.34 Житлового кодексу України та зазначених Правил та на квартирний облік беруться громадяни, які потребують поліпшення житлових умов. Такими особами визнаються громадяни, які проживають за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду, а також які проживають тривалий час за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності. На квартирний облік беруться потребуючі поліпшення житлових умов громадяни, які постійно проживають, а також прописані у даному населеному пункті.

Відповідно до Постанови виконкому Волинської обласної ради та президії Волинської обласної ради профспілок від 10.01.1986 р. № 6 (а.с.22) тривалість проживання особи для взяття її на квартирний облік в м.Нововолинську встановлена не менше 2-х років.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" від 11.12.2003 р. реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод , передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження. Згідно ст.З цього Закону місцем проживання особи є адміністративно-територіальна одиниця, на території якої вона проживає строком понад шість місяців на рік.

Крім того, згідно вимог п.21 Правил обліку громадян... у рішенні виконкому місцевої Ради , який розглядав заяву громадянина, при відмові у взятті на облік вказуються підстави відмови, про що повідомляється заявник.

Отже,     заслухавши     пояснення                       сторін,     дослідивши     матеріали

адміністративної справи та проаналізувавши законодавство та підзаконні акти , що регулюють дані правовідносини, суд приходить до висновку, що рішення виконкому Нововолинської міської ради № 71 від 15.02.2007 року про відмову у взятті на квартирний облік ОСОБА_2, прийняте без зазначення конкретних підстав відмови, суперечить чинному законодавству, є неправомірним, тому позов підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст.33,47 Конституції України, ст.ст. 31,34,36,37,39 ЖК України, ст.ст.2,3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" від 11.12.2003 p., Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Україні, затверджених постановою РМ УРСР і Української ради профспілок за № 470 від 11.12.1984 р. (з послідуючими змінами), ст.ст. 158-163 КАС України,

суд,-

постановив :

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним рішення виконавчого комітету Нововолинської міської ради Волинської області № 71 від 15 лютого 2007 року в частині відмови ОСОБА_2 в постановці на чергу квартирного обліку за місцем проживання і скасувати дане рішення в цій частині та зобов"язати виконавчий комітет Нововолинської міської ради взяти на облік потребуючих

 

5

поліпшення житлових умов за місцем проживання ОСОБА_2 з сім"єю в складі чотирьох чоловік   .

Постанову можна оскаржити в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Нововолинський міський суд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом 10 днів з дня її проголошення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк протягом 20 днів після подання цієї заяви, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Головуючий підпис Згідно з оригіналом Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація