Справа №345/907/15-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.03.2015 р. м.Калуш
Слідчий суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого СВ Калуського МВ УМВС України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , розглянув клопотання слідчого СВ Калуського МВ УМВС України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12014090170000836 про тимчасовий доступ до речей, -
в с т а н о в и в:
Слідчий СВ Калуського МВ УМВС в Івано-Франківській області ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про надання тимчасового доступу до сервера, що знаходиться у оператора мобільного зв`язку Західне ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у АДРЕСА_1 , з метою отримання інформації по мобільному телефоні марки Lenovo A766, ІМЕІ: НОМЕР_1 , період часу із 11:00 год. 18.06.2014 року до часу отримання оператором ухвали слідчого судді. Також просить зобов`язати Західне ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » виготовити на паперовому та/або електронному носії документ за вищевказаним абонентським номером та періодом часу з наступними відомостями:
· Адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання з вказаним вище абонентськими номерами;
· Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента: унікальний ідентифікатор сім-картки (ІМSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі - ІМЕІ) тощо.
· Типи з`єднання абонента: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо.
· Дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента.
· Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з яким відбувався сеанс зв`язку абонента.
Клопотання обґрунтовує тим, що 13.09.2014 року до Калуського МВ УМВС надійшла заява від ОСОБА_4 , жит. АДРЕСА_2 , про те, що в нього 18.06.2014 рокублизько 11:00 год., було викрадено належний йому мобільний телефон марки Lenovo A766, вартістю 1295 гривень у якому на момент викрадення знаходились сім-карти мобільного оператора МТС № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 , ІМЕІ : НОМЕР_1 , вартість кожної становить 15 гривень, чим завдав потерпілому ОСОБА_4 , матеріальну шкоду на загальну суму 1325 гривень.
Зловмисник, на час вчинення злочину або безпосередньо після нього, міг користуватися викраденим мобільним телефоном в мережах мобільних операторів, що надають послуги на території України.
У межах розслідування даного кримінального провадження місця знаходження викраденого мобільного телефону не встановлено, а тому, з метою встановлення місця знаходження та вилучення речового доказу - мобільного телефону марки Lenovo A766, ІМЕІ: НОМЕР_1 , а також встановлення осіб, причетних до скоєння даної крадіжки, виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до серверів операторів мобільного зв`язку, що надають послуги на території України.
Інформація щодо вхідних та вихідних дзвінків, смс-повідомлень, нульових з`єднань, із вказанням ІМЕІ, у якому працював викрадений телефон з прив`язкою до базових ретрансляторів операторів мобільного зв`язку, із зазначенням номера сектора, азимутів, сотої, координат базових станцій, якими вони в цей час обслуговувались, реєструється в сервері компаній мобільних операторів, зокрема одним з яких є Західне ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у АДРЕСА_1 .
Вказана інформація може містити відомості, які дадуть змогу встановити особу (яка на даний момент користується викраденим мобільним телефоном), яка вчинила кримінальне правопорушення, а в послідуючому може бути використана як доказ в кримінальному провадженні.
Доступ до інформації необхідний, так як інформація в сервері зберігається певний час, тому є загроза її знищення.
Інформація, яка знаходиться в оператора мобільного зв`язку компанії Західне ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у тому числі отримання послуг, їх тривалості, маршрутів передавання з мобільних телефонів з вказаними номерами, може сприяти розкриттю вчиненого кримінального правопорушення, та встановлення підозрюваної особи.
У судовому засіданні слідчий СВ Калуського МВ УМВС України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 клопотання підтримав.
Представник оператора мобільного зв`язку Західне ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у АДРЕСА_3 у судове засідання не з`явився.
Перевіривши додані до клопотання матеріали, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку учасників кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає до задоволення, виходячи із наступних підстав:
Клопотання про тимчасовий доступ до речі відповідає вимогам ст. 160 КПК України.
У клопотанні слідчий просить надати тимчасовий доступ до сервера, що знаходиться у оператора мобільного зв`язку Західне ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у АДРЕСА_1 .
Сторона кримінального провадження, що подала клопотання - слідчий СВ Калуського МВ УМВС ОСОБА_3 довів, що дана річ перебуває у володінні оператора мобільного зв`язку Західне ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у АДРЕСА_1 , в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження вона має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Враховуючи вищенаведене вважаю, що клопотання підлягає до задоволення.
Слідчий просить надати строк для тимчасового доступу до речі 1 (один) місяць, даний строк вважаю обґрунтованим і йому слід надати саме такий строк для тимчасового доступу до речі.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 132, 160, 163, 164 КПК України, -
у х в а л и в:
Клопотання задовільнити. Надати слідчому СВ Калуського МВ УМВС України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до сервера, що знаходиться у оператора мобільного зв`язку Західне ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у АДРЕСА_1 , з метою отримання інформації по мобільному телефоні марки Lenovo A766, ІМЕІ: НОМЕР_1 , період часу із 11:00 год. 18.06.2014 року до часу отримання оператором ухвали слідчого судді, а також інформації про:
· Адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання з вказаним вище абонентськими номерами;
· Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента: унікальний ідентифікатор сім-картки (ІМSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі - ІМЕІ) тощо.
· Типи з`єднання абонента: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо.
· Дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента.
· Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з яким відбувався сеанс зв`язку абонента.
Роз`яснити особам, які повинні надати доступ до речей і документів, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала підлягає до виконання слідчим СВ Калуського МВ УМВС в Івано-Франківській області ОСОБА_3 .
Строк дії ухвали 1 (один) місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
- Номер: 1-кс/345/119/2015
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 345/907/15-к
- Суд: Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Гринів М.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.03.2015
- Дата етапу: 06.03.2015